خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : اجتماعی مقالات اجتماعی بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی

مواد نسوز و دیر گداز چیست ؟ - آجر نسوز

مواد نسوز و دیر گداز چیست ؟ - آجر نسوز

تاریخ انتشار : 17 : 17 : 36 1398/10/4
آجر نما - آجر نما نسوز - آجر قرمز

آجر نما - آجر نما نسوز - آجر قرمز

تاریخ انتشار : 11 : 17 : 49 1398/9/17
ترجمه فوری ، ترجمه فوری مدارک ، ترجمه رسمی فوری

ترجمه فوری ، ترجمه فوری مدارک ، ترجمه رسمی فوری

تاریخ انتشار : 11 : 02 : 05 1398/9/17
ترجمه رسمی اسناد و مدارک

ترجمه رسمی اسناد و مدارک

تاریخ انتشار : 12 : 07 : 45 1398/6/11
ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی مدارک

ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی مدارک

تاریخ انتشار : 09 : 59 : 03 1398/6/6
پژمان عباسیان ، ورزشکار ملی و افتخار آفرین ملی در عرصه ورزشهای رزمی ،  کونگ فو

پژمان عباسیان ، ورزشکار ملی و افتخار آفرین ملی در عرصه ورزشهای رزمی ، کونگ فو

تاریخ انتشار : 09 : 08 : 19 1397/9/3
استاد عباس حسینی - وشو

استاد عباس حسینی - وشو

تاریخ انتشار : 10 : 26 : 39 1397/7/17
بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد

بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد

تاریخ انتشار : 09 : 53 : 06 1397/7/17
بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

تاریخ انتشار : 09 : 11 : 50 1397/7/17
محمد حسین صاحب الزمانی  ،  معتمد شهرری

محمد حسین صاحب الزمانی ، معتمد شهرری

تاریخ انتشار : 18 : 02 : 01 1397/7/16
حرم امام علی (,ع)

حرم امام علی (,ع)

تاریخ انتشار : 19 : 22 : 34 1397/7/15
ابداع فناوری شناسایی تومور‌های سرطانی در بدن

ابداع فناوری شناسایی تومور‌های سرطانی در بدن

تاریخ انتشار : 18 : 42 : 43 1397/7/15
رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید!

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید!

تاریخ انتشار : 18 : 44 : 00 1397/7/14
خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو

خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو

تاریخ انتشار : 14 : 01 : 17 1396/8/21
خواص تمشک و فواید فوق العاده آن

خواص تمشک و فواید فوق العاده آن

تاریخ انتشار : 13 : 30 : 08 1396/8/21
بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد
بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

طی سالهای گذشته هزاران مهاجر دائمی وارد کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا شده‌اند. اتحادیه‌ی اروپا با وجود مخالفت چهار کشور عضو این اتحادیه، تصمیم به تقسیم پناهندگان و مهاجران در بعضی از کشورهای قاره‌ اروپا گرفته است. هزاران نفر به دلیل نا‌آرامی های موجود در خاورمیانه و شمال آفریقا تصمیم به ترک کشور خود گرفتند و راهی مرزهای اروپا شدند.

کشورهای اروپایی درباره رسمی کردن و قانونی کردن سیستم سهمیه‌بندی، که بر اساس آن هر کشور ملزم به اسکان تعداد مخصوصی از پناهندگان بود، تردید کرده‌اند. جمهوری چک و اسلواکی و مجارستان، طرح‌هایی که به منظور کاهش فشار ورود مردم از ایتالیا و یونان به خاک کشورشان بود، رد کردند. اما فرانسه و آلمان از این طرح‌ها حمایت کردند. بر طبق گزارش‌های سازمان همکاری و توسعه‌ اقتصادی، تعداد پناهجو‌ها در سال ۲۰۱۴ به ۴۶ درصد رسیده است و انتظار می‌رود که این میزان در سال ۲۰۱۵ افزایش یابد. در این مقاله شما را با ۵ کشوری که بین ۳۴ کشور بیشترین مهاجر دائمی را پذیرفته است، آشنا می‌کنیم.

ایالات‌متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا در صدر کشورهایی است که بیشترین مهاجر دائمی را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۳، ۹۸۹/۹۰۰ هزار پناهجو را پذیرفته است. این تعداد، وضعیت اقامت قانونی دائم را نشان می‌دهد و شامل سایر انواع مهاجر دائمی نمی‌شود. این مهاجران حدود ۱۳ درصد از متولدین خارج از ایالات متحده را نسبت به کل جمعیت تشکیل می‌دهند. ایالات‌متحده همچنین در صدر کشورهایی است که امکان اسکان مهاجران دائمی را به میزان  ۷۰ هزار نفر در سال فراهم می‌کند. در سال ۲۰۱۶ ایالات متحده حدود ۶۹/۹۰۰ مهاجر را پذیرفته بود؛ یعنی در حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. جان کری وزیر امور خارجه‌ آمریکا در یکی از سخنرانی‌های خود اعلام کرد که آمریکا در سال‌های اخیر کمک‌های خود را برای حل بحران مهاجرت جهانی افزایش داده است. در سال بعد آمریکا حدود ۸۵ هزار مهاجر دائمی را پذیرفت و در سال ۲۰۱۷ این مقدار  به ۱۰۰ هزار نفر رسید.

آلمان

کشور آلمان هم کمتر از نصف آمریکا در سال ۲۰۱۳، در حدود  ۴۶۸/۸۰۰  مهاجر دایمی را پذیرش کرد. اکثر کشورهای اروپایی مانند لهستان، رومانی، ایتالیا، مجارستان و اسپانیا مهاجران خود را به آلمان فرستادند. اکثر مهاجران به کشور آلمان از کشورهایی مانند سوریه و عراق بودند که می‌توان گفت نزدیک به ۱۷ یا ۱۸ هزار نفر کشورشان را ترک کردند. بسیاری از این مهاجران، کشور خود را به امید رسیدن به آلمان به دلیل وجود سرمایه و فرصت‌های شغلی این کشور ترک کردند.

بر اساس قانون کشورهای اروپایی، پناهندگان باید در اولین کشوری که وارد می‌شوند درخواست پناهندگی خود را مطرح کنند. اما بسیاری از پناهندگان از مطرح کردن درخواست خود به کشورهای فقیر‌تر خودداری کردند. برخی از این کشورها مانند مجارستان و کرواسی از طریق اقداماتی سعی در دور نگهداشتن این پناهندگان داشتند. بسیاری از کشورهای کوچک اروپایی با سیستم سهمیه‌بندی پذیرش مهاجران مخالفت کردند.

انگلستان

در سال ۲۰۱۳ انگلستان ۲۹۱۰۰۰ نفر مهاجر دائمی را پذیرفت. در سال ۲۰۱۴، ۵/۲ میلیون جمعیت خارجی در انگلستان زندگی می‌کردند که افزایشی ۴ درصدی نسبت به سال گذشته داشت. میزان افرادی که به آن‌ها اجازه‌ اقامت دائم داده شد، یک سوم نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۱۰۳/۱۰۰ هزار نفر رسید. به نظر می رسد این کاهش به دلیل بخشی از قانونی است که به موجب آن، افراد را ملزم به آگاهی از زبان و نحوه‌ زندگی در انگلستان می‌کند. در سال ۲۰۱۴، از ۲۴۹۰۰ هزار نفری که پرونده‌ پناهندگی آن‌ها به ثبت رسیده بود، درخواست ۱۹۹۰۰ هزار نفر آن مورد پذیرش قرار گرفت.

فرانسه

فرانسه در سال ۲۰۱۳، ۲۵۹/۸۰۰ مهاجر دائمی را پذیرفت که در حدود ۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. آمار سرشماری از سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که فرانسه ۵/۶ میلیون نفر مهاجر دائمی در کشور وجود داشت، که بیشتر از کشورهای مراکش، الجزایر و پرتغال وارد شده بودند. فرانسه در سال ۲۰۱۳، ۶۶ هزار درخواست پناهندگی داشت که ۷ درصد نسبت به سال گذشته در این زمینه افزایش داشت. بیشتر مهاجران فرانسه، قرارداد پذیرش و یکپارچگی  را که شامل آموزش‌های مدنی و یادگیری زبان فرانسوی است، امضا کرده‌اند.

کانادا

کانادا در سال ۲۰۱۳ ،۲۵۸/۶۰۰  مهاجر دائمی را پذیرفت که بیشتر آن‌ها از کشورهای هند و چین و فیلیپین بودند. ۴۶ درصد از این مهاجران بین سن ۲۵ تا ۶۴، دارای مهارت‌های بالایی بودند و مدرک لیسانس و فوق لیسانس داشتند.  به ۹ درصد از این مهاجران که قبلا به عنوان پناهنده به این کشور آمده بودند، اقامت دائم داده شد و ۵۶۰۰ نفر  از آن‌ها تحت پوشش کمک‌های دولتی قرار گرفتند؛ در حالی که برنامه و هدف دولت، پوشش ۶۸۰۰ نفر بود که کاهش ۱۵درصدی را نشان می‌دهد. کانادا همچنین ۶۲۰۰ پناهنده را تحت برنامه‌های خصوصی حمایت از پناهندگان تحت پوشش قرار داده است.

 

 

 

تعداد بازدید از این صفحه : 960 ساعت و تاریخ انتشار : 09 : 11 : 50 1397/7/17


آخرین مطالب مشابه

بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

شما هم نظر بدهید