خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : پزشکی و سلامت مقالات پزشکی تاثیر بعضی از خوراکی ها بر بیماریها

جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی

مواد نسوز و دیر گداز چیست ؟ - آجر نسوز

مواد نسوز و دیر گداز چیست ؟ - آجر نسوز

تاریخ انتشار : 17 : 17 : 36 1398/10/4
آجر نما - آجر نما نسوز - آجر قرمز

آجر نما - آجر نما نسوز - آجر قرمز

تاریخ انتشار : 11 : 17 : 49 1398/9/17
ترجمه فوری ، ترجمه فوری مدارک ، ترجمه رسمی فوری

ترجمه فوری ، ترجمه فوری مدارک ، ترجمه رسمی فوری

تاریخ انتشار : 11 : 02 : 05 1398/9/17
ترجمه رسمی اسناد و مدارک

ترجمه رسمی اسناد و مدارک

تاریخ انتشار : 12 : 07 : 45 1398/6/11
ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی مدارک

ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی مدارک

تاریخ انتشار : 09 : 59 : 03 1398/6/6
پژمان عباسیان ، ورزشکار ملی و افتخار آفرین ملی در عرصه ورزشهای رزمی ،  کونگ فو

پژمان عباسیان ، ورزشکار ملی و افتخار آفرین ملی در عرصه ورزشهای رزمی ، کونگ فو

تاریخ انتشار : 09 : 08 : 19 1397/9/3
استاد عباس حسینی - وشو

استاد عباس حسینی - وشو

تاریخ انتشار : 10 : 26 : 39 1397/7/17
بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد

بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد

تاریخ انتشار : 09 : 53 : 06 1397/7/17
بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

تاریخ انتشار : 09 : 11 : 50 1397/7/17
محمد حسین صاحب الزمانی  ،  معتمد شهرری

محمد حسین صاحب الزمانی ، معتمد شهرری

تاریخ انتشار : 18 : 02 : 01 1397/7/16
حرم امام علی (,ع)

حرم امام علی (,ع)

تاریخ انتشار : 19 : 22 : 34 1397/7/15
ابداع فناوری شناسایی تومور‌های سرطانی در بدن

ابداع فناوری شناسایی تومور‌های سرطانی در بدن

تاریخ انتشار : 18 : 42 : 43 1397/7/15
رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید!

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید!

تاریخ انتشار : 18 : 44 : 00 1397/7/14
خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو

خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو

تاریخ انتشار : 14 : 01 : 17 1396/8/21
خواص تمشک و فواید فوق العاده آن

خواص تمشک و فواید فوق العاده آن

تاریخ انتشار : 13 : 30 : 08 1396/8/21
تاثیر بعضی از خوراکی ها بر بیماریها
تاثیر بعضی از خوراکی ها بر بیماریها

هميشه نخوردن و پرهيز غذايي نيست كه مي‌تواند سلامت شما را تضمين كند؛ گاهي براي سالم ماندن، بايد سراغ يخچال برويد و كالري بگيريد؛ اما به شرط آنكه بدانيد چه خوراكي را براي برطرف كردن مشكلي كه گريبان سلامت‌تان را گرفته، مصرف كنيد. ديلي ميل از زبان پژوهشگران نوشته كه مواد غذايي مناسب نه‌تنها مي‌تواند خطر ديابتي‌شدن‌تان را پايين بياورد، بلكه از دچار شدن‌تان به آرتريت و چاقي جلوگيري می‌كند.

از نظر اين پژوهشگران، مواد غذايي گاهي تاثيري نيرومندتر از داروهاي شيميايي دارند و مي‌توانند سلامت شما را تضمين كنند. پس اين مطلب را بخوانيد و براي كنترل مشكلاتي كه به جسم‌تان هجوم آورده‌اند تلاش كنيد.

اگر ژن ابتلا به ديابت داريد... يك كاسه فرني بخوريد

حتما قرار نيست ديابتي باشيد تا سراغ مواد غذايي كه به كنترل بيماري‌تان كمك مي‌كنند، برويد. اگر در خانه و در ميان بستگان درجه يك‌تان كسي سابقه ابتلا به اين بيماري را داشته، معنايش اين است كه شما هم از خطر دچار شدن به قند خون بالا و اختلال در ترشح انسولين دور نيستيد. براي پيشگيري از اين بيماري و كم كردن خطر ابتلا به آن، مي‌توانيد آرد جو درست كنيد و فرني بپزيد. فيبر موجود در فرني كه با آرد جو درست مي‌شود، مي‌تواند قند خون شما را در وضعيت تعادل نگه دارد و باعث شود بدن‌تان به اندازه کافی گلوكز جذب كند. گذشته از اين، فرني كه با اين دستور تهيه مي‌شد، منيزيم فراواني هم دارد و مي‌تواند از دچار شدن‌تان به ديابت پيشگيري كند. البته براي اينكه هر روز خوردن فرني شما را به مشكلات ديگري دچار نكند، بايد آن را با شير كم‌چرب بپزيد و تنها ميزان كمي شكر يا در حالت بهتر شيره خرما براي شيرين شدنش به آن اضافه كنيد.

اگر كلسترول‌تان بالاست... آووكادو بخوريد

به شما گفته‌اند براي پايين آوردن كلسترول‌تان بايد قيد هر ماده غذايي چربي را بزنيد؟ اشتباه گفته‌اند! محققان مي‌گويند مصرف برخي خوراكي‌هاي چرب مي‌تواند به شما كمك كند و كلسترول‌تان را پايين بياورد. آنها در بررسي‌هاي تازه‌شان ثابت كرده‌اند مصرف آووكادو، به شما در رسيدن به چنين هدفي كمك مي‌كند. درست است كه اين ميوه، چربي بالايي دارد اما از آنجا كه سرشار از چربي‌هاي اشتباع نشده‌ است، نه‌تنها ضرري به سلامت شما نمي‌رساند، بلكه با كاهش كلسترول‌تان خطر دچار شدن شما به سكته مغزي و بيماري‌هاي قلبي را مهم كم مي‌كند.

اگر مي‌خواهيد لاغر شويد... سبزيجات برگ سبز بخوريد

خوردن چربي‌هاي خوب تنها راه سوزاندن چربي‌هاي مزاحم نيست؛ براي لاغر شدن، سري به بازارچه تره‌بار محله‌تان بزنيد و يك بغل سبزيجات برگ سبز با خود به خانه بياوريد. فيبر فراواني كه اين سبزي‌ها دارند و سرشار بودن‌شان از مواد مغذي مورد نياز بدن‌تان، هم مي‌تواند به شما در كنترل اشتهاي‌تان كمك كند و هم سوخت و ساز بدن شما را به تعادل برساند.

اگر آرتريت داريد... سالمون بخوريد

آرتريت روماتوئيد، بيماري شايعي است كه به تورم و التهاب مفاصل مي‌انجامد. اما محققان با بررسي‌ای كه روي مواد غذايي مختلف انجام داده‌اند، اميدهايي براي درمان اين بيماري دارند. از نظر پژوهشگران، مصرف ماهي‌هاي چرب مثل سالمون، نه‌تنها مي‌تواند از اين بيماري پيشگيري كند، بلكه اگر هفته‌اي يك‌بار اين ماهي‌ها را به سفره‌تان بياوريد، درمان اين بيماري براي‌تان آسان مي‌شود. مصرف يك وعده ماهي چرب در هفته كه سرشار از امگا3 است، خطر ابتلا به آرتريت روماتوئيد را تا 52 درصد پايين مي‌آورد.

اگر قلب‌تان بيمار است... بادام بخوريد

درست است كه آب چغندر مي‌تواند فشار خون‌تان را پايين بياورد، اما مي‌توانيد با مصرف يك مشت بادام در روز، محكم‌كاري كنيد و خطر مبتلا شدن‌تان به بيماري‌هاي قلبي را هم در كنار كم كردن فشارخون‌تان پايين بياوريد. براساس مطالعه‌اي كه در دانشگاه بيرمنگام انجام شده‌، بادام در ميان آجيل‌ها كالري بسيار پاييني دارد و اگر هر روز 50 گرم از آن را ميل كنيد، مي‌توانيد به كاهش فشار خون، بهبود جريان خون وكاهش خطر ابتلاي‌تان به بيماري‌هاي قلبي اميدوار باشيد.

اگر حافظه‌تان ضعيف شده... شكلات داغ بخوريد

اگر در خانواده‌تان سابقه ابتلا به آلزايمر داريد، به شكلات داغ پناه ببريد. دانشمندان دانشكده پزشكي هاروارد در يك بررسي حافظه و تفكر مهارت، گروهي از افراد مسن را قبل و بعد از نوشيدن دو فنجان شكلات داغ در طول روز، بررسي كردند. در اين بررسي كه نتايج آن بعد از يك دوره 30 روزه مشخص شد، پژوهشگران دريافتند آنتي‌اكسيدان‌ها و تركيبات موجود در اين نوشيدني‌هاي كاكائويي، بر حافظه افراد بررسي‌شده تاثير قابل‌توجهي گذاشته است. در بررسي ديگري ثابت شده، مصرف كاكائو مي‌تواند به كاهش سطح انسولين و كلسترول بد بدن منجر شود و هنگامي كه تركيبات موجود در شكلات در بدن تغيير شكل مي‌دهند خطر ابتلا به بيماري‌هايي مانند حملات قلبي و سكته هم كاهش مي‌يابد. البته مراقب باشيد در مصرف اين نوشيدني‌ها زياده‌روي نكنيد.

اگر فشارخون‌تان بالاست... آب چغندر بخوريد

پايين آوردن فشارخوني كه با يك استرس كوچك يا كمي نمك‌دار بودن غذا بالا مي‌رود، كار ساده‌اي نيست. اما محققان مي‌گويند اگر تنها هر روز يك ليوان آب چغندر ميل كنيد، به كاهش فشار خون‌تان كمك زيادي کرده‌اید. سطح بالاي نيترات در آب چغندر، به استراحت و گشاد شدن عروق خوني كمك مي‌كند و به داد افراد مبتلا به فشار خون بالا مي‌رسد. اگر هم به جاي آب گرفتن اين گياه آن را در سالاد‌ها و غذاهاي‌تان به كار ببريد، علاوه بر كاهش فشارخون‌تان، مواد معدني فراواني هم به بدن‌تان مي‌رسانيد و ويتامين6 B مورد نياز بدن‌تان را هم تامين مي‌كنيد.

منبع:برترینها

تعداد بازدید از این صفحه : 1540 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید! چگونه از دست کمردرد رهایی یابیم؟ آیا شرایط جوی می تواند بر بدن تاثیر بگذارد؟ سکته قلبی ، این افراد در یک قدمی سکته قلبی قرار دارند! کاهش کلسترل ، 9 روش برای کاهش کلسترول درمان بیماران کلیوی با سلول‌های بنیادی وارد فاز بالینی شد تب در کودکان را جدی بگیریم چه چیزهایی را در مایکروفر قرار ندهیم؟ سرطان خون و علائم آن کلرپروپامید

شما هم نظر بدهید