خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : مذهبی مقالات دینی هيچ باكى از مرگ نداشتم!

جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی

مواد نسوز و دیر گداز چیست ؟ - آجر نسوز

مواد نسوز و دیر گداز چیست ؟ - آجر نسوز

تاریخ انتشار : 08 : 47 : 36 1398/10/4
آجر نما - آجر نما نسوز - آجر قرمز

آجر نما - آجر نما نسوز - آجر قرمز

تاریخ انتشار : 02 : 47 : 49 1398/9/17
ترجمه فوری ، ترجمه فوری مدارک ، ترجمه رسمی فوری

ترجمه فوری ، ترجمه فوری مدارک ، ترجمه رسمی فوری

تاریخ انتشار : 02 : 32 : 05 1398/9/17
ترجمه رسمی اسناد و مدارک

ترجمه رسمی اسناد و مدارک

تاریخ انتشار : 03 : 37 : 45 1398/6/11
ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی مدارک

ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی مدارک

تاریخ انتشار : 01 : 29 : 03 1398/6/6
پژمان عباسیان ، ورزشکار ملی و افتخار آفرین ملی در عرصه ورزشهای رزمی ،  کونگ فو

پژمان عباسیان ، ورزشکار ملی و افتخار آفرین ملی در عرصه ورزشهای رزمی ، کونگ فو

تاریخ انتشار : 00 : 38 : 19 1397/9/3
استاد عباس حسینی - وشو

استاد عباس حسینی - وشو

تاریخ انتشار : 02 : 56 : 39 1397/7/17
بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد

بیش از شصت میلیون پناه‌جو در جهان وجود دارد

تاریخ انتشار : 02 : 23 : 06 1397/7/17
بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

بیشترین مهاجرت دائمی در کدام کشورها می باشد

تاریخ انتشار : 01 : 41 : 50 1397/7/17
محمد حسین صاحب الزمانی  ،  معتمد شهرری

محمد حسین صاحب الزمانی ، معتمد شهرری

تاریخ انتشار : 10 : 32 : 01 1397/7/16
حرم امام علی (,ع)

حرم امام علی (,ع)

تاریخ انتشار : 11 : 52 : 34 1397/7/15
ابداع فناوری شناسایی تومور‌های سرطانی در بدن

ابداع فناوری شناسایی تومور‌های سرطانی در بدن

تاریخ انتشار : 11 : 12 : 43 1397/7/15
رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید!

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید!

تاریخ انتشار : 11 : 14 : 00 1397/7/14
خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو

خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو

تاریخ انتشار : 05 : 31 : 17 1396/8/21
خواص تمشک و فواید فوق العاده آن

خواص تمشک و فواید فوق العاده آن

تاریخ انتشار : 05 : 00 : 08 1396/8/21
هيچ باكى از مرگ نداشتم!
هيچ باكى از مرگ نداشتم!

امام صادق عليه السلام فرمود: روايت شده به سند صحيح از سلمان فارسى رضى الله عنه كه گفت: بر رسول خدا وارد شدم، به من توجه فرمود و چنين گفت: اى سلمان! خداوند پيامبرى را نفرستاد مگر اين كه براى او دوازده نقيب بوده است، عرضه داشتم: اين حقيقت را از پيروان تورات و انجيل شنيده‏ ام، فرمود: اى سلمان! آيا نقباى دوازده‏ گانه مرا كه خداوند متعال آنان را براى مقام امامت و وصايت انتخاب فرموده مى‏شناسى؟ گفتم: خدا و رسول او به اين حقيقت آگاه‏ترند. فرمود: خداوند مرا از نور خالص و صاف خود به وجود آورد و سپس مرا براى اطاعت و بندگى خود دعوت كرد و من اجابت نمودم و از نور من على بن ابيطالب را آفريد و او را به مقام اطاعت و پيروى خود خواند و او قبول كرد و از نور من و على، دخترم فاطمه را آفريد و او را نيز به اطاعت دستورهاى خود دعوت نمود و او پذيرفت و از نور من و على بن ابيطالب و فاطمه دخترم، حسن و حسين فرزندانم را آفريد و آن‏ها نيز دعوت حق را به اطاعت اجابت نمودند و از اين جهت ما را با پنج اسم از اسماى خود ناميد.

پس خداوند متعال محمود و من محمد هستم و او على و بلند مقام و اين پسر عمويم على است و خداوند فاطر و شكافنده حق از باطل و نور از ظلمت است و دخترم فاطمه قطع كننده و جدا سازنده است و حضرت او صاحب نيكى‏ها و احسان و فرزندم حسن است و ديگرى حسين! و خداوند بزرگ از نور فرزندم حسين نُه فرزند آفريد كه پيشوايان دين من هستند و ايشان را براى بندگى و اطاعت اوامر خود دعوت فرمود و آنان قبول كردند و اين برنامه پيش از آفرينش خلق بود و در آن وقت ساختمان آسمان و گسترش زمين و وجود هوا و مَلَك و انسان صورت نگرفته بود، ما در آن هنگام انوارى بوديم كه پروردگار بزرگ را تسبيح و تقديس كرده و فرمان او را شنيده و پيروى مى‏نموديم.

سلمان گويد: گفتم: يا رسول اللَّه، پدر و مادرم به فدايت، براى كسى كه ايشان را آن طور كه بايد بشناسد چه پاداشى است؟ فرمودند: اى سلمان! هر كس آنان را آن طور كه بايد، بشناسد و از آنان پيروى كند و آنان را دوست بدارد و از دشمنانشان بيزارى جويد، به‏ خدا سوگند از ماست، هر جا ما وارد شويم وارد مى‏شود، هر جا ما ساكن شويم سكونت كند. فرمود: پس از او على سيدالعابدين است و بعد از او فرزندش محمد كه شكافنده علوم اولين و آخرين از ميان انبيا و مرسلين است، و سپس فرزندش جعفر است كه لسان صادق پروردگار خواهد شد و بعد از او فرزندش موسى است كه فرد برنده خشم و غضب خويش مى‏باشد از لحاظ صبر و بردبارى در راه پروردگار و پس از او فرزندش على الرضاست كه در برابر تقدير و حكم‏هاى الهى كه پوشيده است راضى است.

بعد از او فرزندش محمد است كه برگزيده خلق اوست و پس از او فرزندش على است كه هدايت كننده به سوى خداست و سپس فرزند او حسن است كه صامت و نگهدارنده و امين اسرار الهى است و بعد از او فرزندش فلان است كه نام او را ذكر فرمودند و او گوينده به حق و قيام كننده در راه الهى است. سلمان گفت: من گريه كردم و سپس عرضه داشتم: يا رسول اللَّه! آيا من تا زمان آنان باقى خواهم بود؟ فرمودند: بخوان آيه شريفه را: «و حكم كرديم به بنى‏اسرائيل كه هر آينه فساد و شر برمى‏انگيزيد در دو مرحله و در روى زمين بزرگى و بلندى مى‏طلبيد و چون وعده مرحله اول فرا رسيد، مبعوث مى‏كنيم بندگانى را كه شدت و حدّت دارند، پس نفوذ مى‏كنند در خلال محوطه‏ ها، و وعده پروردگار متعال واقع و محقق خواهد شد، سپس برمى‏گردانيم قوت و عظمت و بلندى شما را و مسلط مى‏كنيم شما را بر ديگران و تأييد مى‏كنيم شما را به اموال و فرزندان و قرار مى‏دهيم شما را پرجمعيت‏ ترين گروه‏ها. سلمان گفت: گريه‏ ام شديد شد و شوقم به ديدار آن اوليا الهى بيشتر گشت، عرض كردم: يا رسول اللَّه! آيا اين جريان و مغلوبيت و مظلوميت با سابقه عهدى خود شما مى‏باشد؟ فرمودند: آرى، سوگند به خداوند بزرگ اين جريان را با سابقه عهدى من و على بن ابى طالب و دخترم فاطمه و فرزندانم حسن و حسين و نُه فرزند از اولاد فرزندم حسين و آن كسى كه از ماست و هر شخصى كه در راه ما مظلوم مى‏باشد و هر كسى كه به مرتبه خلوص ايمان نائل باشد، صورت گرفته است! آرى، سوگند به پروردگار بزرگ اى سلمان، پس از اين در مرحله دوم حاضر مى‏شود و روى كار مى‏آيد.

ابليس و پيروان و ياران او و آن كسانى كه عناد و كفر خود را به درجه كامل رسانيده‏اند، و در پايان اين مرحله باز خداوند آنان را مى‏گيرد، و در مقابل اعمال ناشايست و كفر و الحاد و تجاوز و عصيان، آنان را مؤاخذه و قصاص و عقاب نمايند و خداوند هرگز به كسى ستم روا نمى‏دارد. و ما هستيم مصداق تأويل اين آيه شريفه: «ما مى‏خواهيم احسان كنيم به آن كسانى كه ضعيف شده‏اند در روى زمين و آنان را پيشوايان مردم قرار داده و پس از هلاك ديگران وارثين آنان گردند، و ما آنان را در روى زمين نيرومند كرده و برقرار مى‏كنيم، و فرعون و هامان و پيروان آنها را نشان مى‏دهيم آنچه را كه وحشت داشته و از آن پرهيز مى‏كردند».

سلمان گفت: من از خدمت حضرت رسول برخاستم، ولى به اندازه‏اى غرق فكر و انديشه شدم كه هيچ‏گونه باك نداشته و متوجه نبودم كه مرگ در كجا و چه وقت مرا مى‏رسد، يا من به چه هنگام به مرگ خواهم رسيد؟!

منبع : پایگاه عرفان

تعداد بازدید از این صفحه : 2038 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

10 برنامه‏ هاى اصيل اسلام در مسئله ازدواج‏ ازدواج امیر المؤمنین(ع) با فاطمه(س) یازده حق برای زنان در قرآن آیا هر نفرینی مستجاب می شود؟ فضیلت قرائت سوره های قرآن عظمت شب قدر فوائد روزه امام علی(ع) و نیاز های روانی انسان اسماء نکات تغذیه ای ویژه ماه مبارک رمضان

شما هم نظر بدهید