خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : فناوری تکنولوژی سینی نشا

سینی نشا
سینی نشا

سینی نشاء

سینی نشاء یکی از محصولات شرکت پلاستوفوم غرب میباشد که توانسته کمکی به آسان تر شدن پرورش نشاء کند، شرکت پلاستوفوم غرب با تولید محصولات متنوع از جمله سینی نشاء توانسته بسیاری از نیاز های داخلی را برطرف نماید. در گذشته برای پرورش نشاء از گلدانهای سفالی یا پلاستیکی استفاده می شد اما امروزه با وجود انواع سینی نشاء با ابعاد و تعداد حفره های مختلف ، کار پرورش نشاء  آسانتر از قبل شده است .
معمولا سینی نشاء دارای حفره های مخروطی شکل و یا به شکل هرمهای بر عکس می باشد که در انتها، باریک میشود .
سینی نشاء در سایزها و تعداد حفره های مختلفی در بازار موجود می باشد که سینی نشاء با حفره های کوچک هزینه تولید و البته اندازه نشاء را کاهش میدهد. همچنین در سینی نشاء با حفره های کوچک ، گیاه خیلی زود به مرحله رسیدن و چهار برگی میرسد که به علت این زودرسی ، کیفیت نشاء کاهش می یابد .
از آنجا که سینی نشاء قابلیت استفاده مجدد را دارد لذا یکی از توصیه های مهم در استفاده از سینی نشاء ، تمیز کردن و شستشوی سینی نشاء به منظور مراقبت و عدم انتشار بیماری ها و آفات می باشد .
پس از شستشوی سینی نشاء باید از محلولهای بهداشتی مخصوص ضد عفونی کردن و همچنین بخار آب استفاده کرد .پس از شستشو و ضد عفونی سینی نشاء نیز ، هوادهی به طور کامل الزامی میباشد .
استفاده از پلاستیک یکبار مصرف در حفره های سینی نشاء ، علاوه بر سهولت خروج نشاء از حفره های سینی نشاء ، باعث طول عمر بیشتر سینی نشاء نیز می گردد.
انعطاف پذیری ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، جنس و ...از عوامل تعیین کننده در انتخاب و خرید سینی نشاء می باشد .

تعداد بازدید از این صفحه : 392 ساعت و تاریخ انتشار : 10 : 20 : 40 1397/4/13


آخرین مطالب مشابه

سینی نشا دستگاه های صنعتی در حوزه مواد غذایی دستگاه بستنی ساز - بستنی رولی دستگاه بستنی ساز کاردکی دستگاه بستنی ساز رولی دستگاه بستنی ساز تایلندی دستگاه بستنی ساز رولی با تاپینگ آیس رولی پلاستو فوم چیست؟ - ویژگیهای پلاستو فوم

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی