خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : تغذیه و آشپزی بستنی و شیرینی بزرگترین بستنی جهان

بزرگترین بستنی جهان
بزرگترین بستنی جهان

تهیه بزرگترین بستنی جهان در استرالیا

یک سرآشپز استرالیایی بعد از یک ماه تلاش موفق شد تا بزرگترین بستنی جهان را تهیه کند

بزرگ ‌‌ترین بستنی جهان با وزنی معادل یک تن در استرالیا تهیه شد. هستون بلومنتال، سرآشپز مشهور استرالیایی که صاحب رستوران‌‌‌های معروفی دراسترالیا است، این بستنی بزرگ را در ابعاد باورنکردنی درست کرده است.

 هنگام حمل این بستنی که شکل مخروطی دارد و به عبارتی بستنی قیفی است، دچار مشکل شده بودند. هستون در این باره می‌گوید: ارتفاع بستنی 4 متر و وزنش یک تن است که تهیه‌اش یک ماه طول کشیده است.

قسمت فوقانی بستنی با استفاده از یک جرثقیل روی قسمت نانی آن متصل شده است. وی ادامه داد: ‌من مایع بستنی را در اندازه‌‌‌های زیادی در 3 رستوران خودم جداگانه درست کرده‌ام و بعد آنها را یکجا فراهم آورده‌ام. من سعی داشتم رکوردشکنی کنم و موفق هم شده‌ام. رکورد جهانی تاکنون برای بستنی حدود 5/2 متر بوده است. این سر آشپز سعی کرد تا مقدار زیادی سس توت فرنگی را هم بر روی بستنی خود اضافه کند که موفق به این کار نشد و حجم زیادی از سس به زمین ریخت.جمعیت زیادی برای مراسم رونمایی از این بستنی در پارک منطقه " گلوستر" در غرب استرالیا جمع شده و پس از رونمایی از آن آن را به  بخش های مختلف تقسیم کرده و خوردند .

بستنی رولی یا بستنی کاردکی که با دستگاه بستنی ساز ، دستگاه بستنی ساز رولی ، دستگاه بستنی ساز رولی  تک سینی ، دستگاه بستنی سازرولی تک سینی تاپینگ ، دستگاه بستنی ساز رولی دو سینی تاپینگ تهیه میشوند بسیار خوشمزه و طعمی به یاد ماندنی دارد  اما افرادی هستند که دائما در پی تولید  و ثبت رکورد در جهان هستند یک  سرآشپز استرالیایی سعی کرد که با تولید بزرگترین بستنی جهان رکورد ثبت کند.

برچسب ها :دستگاه بستنی ساز- دستگاه بستنی ساز رولی - دستگاه بستنی ساز هزار مزه - دستگاه بستنی ساز کاردکی - دستگاه بستنی ساز تایلندی -  دستگاه بستنی سازرولی تک سینی تاپینگ  - دستگاه بستنی ساز رولی دو سینی تاپینگ - دستگاه بستنی ساز کاردکی - دستگاه بستنی ساز رولی  تک سینی

تعداد بازدید از این صفحه : 506 ساعت و تاریخ انتشار : 03 : 04 : 53 1396/7/29


آخرین مطالب مشابه

بستنی رولی - دستگاه بستنی ساز رولی رول بستنی چیست آیا خوردن بستنی در پاییز و زمستان مفید است ؟ مواد اولیه بستنی چیست و چگونه مخلوط بستنی را تهیه میکنند شکلات اسنیکرز (Snickers) ارزش غذایی بستنی دستگاه بستنی ساز رولی و طرز تهیه بستنی رولی با آن فوائد بستنی - خواص بستنی خواص نوتلا - نوتلا در بستنی کاردکی سس شکلات هرشیز

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی