خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : تغذیه و آشپزی خواص میوه ها خواص بلوبری

خواص بلوبری
خواص بلوبری

خواص میوه ی بلوبری
استفاده میوه بلوبری در بستنی های کاردکی

امروز میخواهیم راجع به یه نوع میوه صحبت كنیم كه كمتر فرد ایرانی آن را می شناسد ،ولی خوب خواص اعجاب انگیزش اینقدر زیاد هست كه ما دوستان و مشتریان خود پیشنهاد میکنیم شناخت آن را لازم و ضروری بدانند و در بستنی های رولی خود از آنها بهره بگیرند.گروه صنعتی آیس رولی تلاش میکند که خواص میوه ها و موادی که در تهیه ی بستنی های رولی به کار می رود را در حد توان برای شما عزیزان توضیح دهد.در بستنی های رولی یا کاردکی که توستط دستگاه های بستنی ساز رولی تهیه میشود یکی از میوه هایی که میتوان استفاده کرد میوه ی بلوبری است که در اینجا با این میوه بیشتر آشنا میشویم.

 شاید روزی كشت و برداشت اون هم توی ایران رواج پیدا كنه و از همه مهمتر نام فارسی بهش اختصاص داده بشه.

اسم لاتین این میوه بلوبری است. بلوبری نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مانند به رنگ آبی تیره یا بنفش است. این میوه بومی شمال آمریكا می باشد.  همان طور كه در تصویر می بینید گل های این گیاه به صورت توپی، سفید رنگ و صورتی رنگ پریده یا قرمزمی باشد.

طعم میوه های این گیاه شیرین می باشد.بوته های آن می تواند میوه از ماه می تا ماه ژوئن (به مدت یك ماه ) می باشد كه البته مدت میوه داری این گیاه را می توان تغییر داد.

واین تحت تاثیر شرایط محلی گیاه مثل ارتفاع و پهنای جغرافیایی می باشد.

این میوه یكی از خوشمزه ترین میوه های تابستانی می باشد. این میوه به ظاهر كوچك نقش موثری در نرم كردن پوست های خشك ، ارتقا عملكرد مغز و پیشگیری از سرطان دارد.

مطالعه ای جدید ثابت كرده كه موش هایی كه در رژیم غذایی آنها بلوبری به میزان فراوان گنجانده شده ، بعد از مدتی چربی شكمی خود را از دست داده اند.

گفتنی است كه این نوع چربی ارتباط قوی با ابتلا به دیابت و بیماری قلبی دارد.

 از دیگر مزایای بلوبری كاهش كلسترول و ارتقا سطح گلوكز خون می باشد. محققان می گویند كه آنتی اكسیدان موجود در بلوبری روش ذخیره بدن و پردازش گلوكز و یا قند را تغییر می دهد. بنابراین خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی را كاهش می دهد. تاكنون مزایای خوردن میوه ها و سبزیجات به كرات ثابت شده است. اما این تحقیق تاثیر بسزای بلوبری در كاهش چربی شكمی را نشان می دهد.

راجع به تاثیر این میوه در صاف شدن شكم صحبت كردیم، حالا كمی دسته بندی شده تر بررسی می كنیم.

جوان كننده پوست

آنتی اكسیدان های موجود در این میوه باعث نرمی پوست می شود. تركیب آن با آب لیمو و شكر منجر به روشن تر شدن و پوست اندازی می شود.

كمك به مثانه

 این میوه مثل كران بری حاوی تركیباتی است كه مانع از چسبیدن باكتری ها به دیواره مثانه می شود. بنابر این امكان عفونت مثانه كاهش می یابد.

پیشگیری از سرطان

انتوسیانین های بلوبری – كه به آن رنگ مات آبی می دهد- به رادیكال های آزاد (عامل سرطان)حمله كرده و مانع ازرشد سلولهای سرطانی می شود. خوردن تنها نیم فنجان از این میوه در روز این نقش را به خوبی برآورده می كند.

غذای مغز

محققان می گویند كه این میوه مانع از مشكلات مغزی نظیر از دست دادن حافظه می شود . و این به خاطر آنتی اكسیدان ها و فلاونوئیدهای موجود در این میوه است.

تعداد بازدید از این صفحه : 1319 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 33 : 06 1396/1/27


آخرین مطالب مشابه

خواص خرمالو ، فواید خرمالو ، مضرات خرمالو خواص تمشک و فواید فوق العاده آن خواص گلابی ، فواید گلابی انبه و خواص درمانی اش خواص بلوبری خواص آبغوره ، فواید آبغوره ، مضرات آبغوره خواص درمانی به لیمو آلو خشک و تاثیر آن بر سلامتی خواص آلوزرد خواص ازگیل

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی