خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : پزشکی و سلامت مقالات پزشکی بهترین ماسک برای پوست های چرب و جوش دار

بهترین ماسک برای پوست های چرب و جوش دار
بهترین ماسک برای پوست های چرب و جوش دار

زیبایی طبیعی

ماسک پرتقال پرتقال بهترین ترین میوه از خانواده مرکبات است که می توان به عنوان ماسک صورت استفاده کرد . پرتقال سرشار از ویتامین (ث) روی و آنتی اکسیدان است که برای درمان صورت های پر جوش مناسب است . در این ماسک هم میتوانید از پرتقال تازه و هم از آب میوه های پاکتی تازه استفاده کنید . اگر میخواهید که ماسک قوی داشته باشید می توانید آب گریپ فروت هم به این ماسک اضافه کنید چون برای سفیدی پوست, کک و مک و لکه های پوست مؤثر است .تمامی مرکبات حاوی (هیروکسی) هستند . هیروکسی آلفا باعث از بین رفتن لک ها و حفره های روی پوست می شود و سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث سفیدی و صاف شدن پوستمی شود . اگر که می خواهید هنگام آفتاب بیرون بروید از این ماسک استفاده نکنید چون می تواند از طریق فتوسنتز بر روی پوست اثر بگذارد و حساسیت پوست نسبت به آفتاب را بیشتر کند و باعث آفتاب سوختگی شود .خاک رس سبز برای پاک سازی عمیق پوست مؤثر است و پوست را صاف و تمیز می کند . اگر که پوست جوش دار یا چرب دارید حداقل هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید ، حفره ها و لکه های پوست از بین خواهد رفت .

مواد لازم برای درست کردن ماسک پرتقال :

۱ پرتقال متوسط ،

۲ قاشق غذا خوری پودر خاک رس سبز (می توانید از عطاری ها تهیه کنید) ،

۱ قاشق غذاخوری شیر خشک ،

کمی آب

روش تهیه :

آب پرتقال را گرفته و هسته های آن را جدا کنید . پودر خاک رس را به آن اضافه کنید و به آرامی با هم مخلوط کنید . مخلوط شیر خشک و آب را هم ترکیب کنید. نکته : (قبل از ترکیب کردن بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند) . لایه ای نازک روی پوست صورت ، گردن و شانه بگذارید و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بگذارید روی صورت بماند . سپس صورت خود را با آب گرم شستشو دهید . اگر هفته ای ۱ بار از این ماسک استفاده کنید پوستی بدون جوش و صاف خواهید داشت .

تعداد بازدید از این صفحه : 1521 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید! چگونه از دست کمردرد رهایی یابیم؟ آیا شرایط جوی می تواند بر بدن تاثیر بگذارد؟ سکته قلبی ، این افراد در یک قدمی سکته قلبی قرار دارند! کاهش کلسترل ، 9 روش برای کاهش کلسترول درمان بیماران کلیوی با سلول‌های بنیادی وارد فاز بالینی شد تب در کودکان را جدی بگیریم چه چیزهایی را در مایکروفر قرار ندهیم؟ سرطان خون و علائم آن کلرپروپامید

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی