خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : پزشکی و سلامت مقالات پزشکی قرص سیر چه تاثیری بر فشار خون دارد؟

قرص سیر چه تاثیری بر فشار خون دارد؟
قرص سیر چه تاثیری بر فشار خون دارد؟

درباره خاصیت قرص سیر چه میدانید?

امروز در این باره با پزشکان متخصص درباره فواید قرص سیر بحث میکنیم. دکترها بر این باورند که خوردن روزانه قرص سیرباعث کاهش ده درصدی فشار خون میشود. محققان طبق آخرین تحقیقاتی که در این مورد انجام دادند به این نتیجه رسیدند اگر84 روز بطور روزانه و مرتب از این قرص بخورند فشار خون آنها از بین می رود و از سکته قلبی و مغزی پیشگیر میشود پزشکان معتقدند که افراد مبتلا به فشارخون بالا می توانند با افزودن سیر به رژیم های درمانی معمول، وضعیت جسمی خود را به میزان چشمگیر بهبود دهند.

بازبینی 21 مطالعه انجام شده روی نمونه های انسانی نشان می دهد که مکمل های حاصل از سیر خشک شده که حاوی میزان مشخصی از عنصر فعال «آلیسین» است به کاهش فشارخون کمک می کنند. از سوی دیگر پزشکان تاکید دارند که مصرف خود سیر به جای قرص آن، این خاصیت را ندارد زیرا مقدار قابل توجهی از آلیسین هنگام جویدن یا پختن آن از بین می رود. سیر به دلیل آن که باعث ترشح ترکیبات شیمیایی چون «اکسید نیتریک» و «سولفید هیدروژن» می شود می تواند به آرام سازی و انعطاف پذیری رگ های خونی و در نتیجه به کاهش فشارخون کمک کند. همچنین قرص های سیر به دلیل آن که منجر به بوی بد دهان نمی شود، بهتر قابل استفاده هستند.

در بررسی مقایسه ای اولیه بین روغن سیر و سیر خشک شده، تاثیر روغن سیر بر کاهش فشارخون مشخص نشد اما در عوض آشکار شد که سیر خشک شده می تواند به میزان قابل توجهی به کاهش فشارخون کمک کند. آمار نشان می دهد که حدود 16 میلیون انگلیسی به عارضه فشارخون بالا مبتلا هستند که یک سوم آنان از بیماری خود آگاه نیستند. این عارضه عامل اصلی بیماری های قلبی، نارسایی کلیوی و سکته مغزی است.

منبع: آکا

تعداد بازدید از این صفحه : 2124 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید! چگونه از دست کمردرد رهایی یابیم؟ آیا شرایط جوی می تواند بر بدن تاثیر بگذارد؟ سکته قلبی ، این افراد در یک قدمی سکته قلبی قرار دارند! کاهش کلسترل ، 9 روش برای کاهش کلسترول درمان بیماران کلیوی با سلول‌های بنیادی وارد فاز بالینی شد تب در کودکان را جدی بگیریم چه چیزهایی را در مایکروفر قرار ندهیم؟ سرطان خون و علائم آن کلرپروپامید

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی