خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : پزشکی و سلامت مقالات پزشکی میوه های مفید برای سلامت کبد و کلیه ها

میوه های مفید برای سلامت کبد و کلیه ها
میوه های مفید برای سلامت کبد و کلیه ها

بارها این سوال پیش آمده که هر یک از میوه ها برای سلامتی بیشتر کدام یک از اعضای بدن ما مفید میباشند تا بتوانیم با مصرف اندازه ی هریک از میوه ها به سلامتی تمامی اعضای بدن خود کمک کنیم حفظ سلامتي در وهله اول به بهبود عادات زندگي، رعايت رژيم غذايي مناسب و كنار گذاشتن نمك و چربي هاي مضر برمي گردد. ورزش، سيگار نكشيدن و مديريت صحيح هيجانات ديگر عوامل مهم محسوب مي شوند. اما طبيعت نيز در اين باره مهربان است و ميوه هايي مفيد و بي نظير را ارزاني داشته است.

هندوانه:

هندوانه ميوه خوشمزه و پرطرفدار تابستان است كه احساس خنكي را در روزهاي گرم به همراه دارد. اين ميوه تابستاني به خاطر خواص بي نظير تصفيه و مدر بودن يكي از بهترين خوراكي هاي طبيعي براي پاكسازي كليه هاست و سلامت كبد را تحريك مي كند. يكي از سالم ترين روش هاي مصرف هندوانه، آب هندوانه است زيرا با تحريك عملكردهاي مختلف كليه ها باعث مي شود كه بافت ها بهتر تميز شوند و جريان خون بهبود يابد. هنگام انتخاب هندوانه دقت كنيد كه ميوه تازه باشد زيرا هندوانه بيش از حد رسيده ممكن است مشكلاتي براي سلامتي به همراه داشته باشد.

ليمو:

ليمو يكي از بهترين داروهاي طبيعي است كه معمولا براي بهره مندي از خواص آن توصيه مي شود آب ليمو در صبح ميل گردد. از آنجا كه ليمو ميوه اي پاك كننده و سم زداست، براي سلامت كليه ها و كبد به خصوص درمان كبد چرب بسيار مفيد خواهد بود. ليمو سرشار از ويتامين ها و مواد معدني است كه عملكردهاي كليه ها و كبد را بهبود مي بخشد و تقويت مي كند. اين ميوه همچنين مواد غذايي را در معده تجزيه مي كند كه اين تاثير باعث تسهيل گوارش مي شود.

سيب:

سيب قرمز و سبز خواص چشمگيري براي حفظ سلامت كبد، كليه ها و همچنين قلب دارد. هميشه توصيه مي شود كه خوردن روزانه يك عدد سيب همراه با پوست براي بهره مندي از خواص آن عالي است. سيب علاوه بر اينكه كلسترول بد خون را كاهش مي دهد و تري گليسريد بدن را تنظيم مي كند، موجب تحريك عملكرد كليه و تصفيه كبد نيز مي شود.

انگور قرمز:

انگور قرمز نسبت به انگور زرد خواص درماني بيشتري دارد. هر چه رنگ قرمز آن تيره تر باشد حاوي آنتي اكسيدان بيشتري است. انگور مدر است و به تميز كليه ها و تحريك فعاليت كبد كمك مي كند. اين ميوه تابستاني حاوي آنتي اكسيدان، ويتامين ها و مواد معدني است. اين تركيبات براي دفع همه مواد مضر بدن مفيد هستند. همچنين انگور نزديك به 80% آب دارد توصيه مي شود هر روز ميل گردد. پوست انگور نيز مانند پوست سيب و گلابي حاوي بسياري از تركيبات مفيد ميوه است.

تعداد بازدید از این صفحه : 1836 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

رابطه نوع غذا‌خوردن و شخصیتتان را بدانید! چگونه از دست کمردرد رهایی یابیم؟ آیا شرایط جوی می تواند بر بدن تاثیر بگذارد؟ سکته قلبی ، این افراد در یک قدمی سکته قلبی قرار دارند! کاهش کلسترل ، 9 روش برای کاهش کلسترول درمان بیماران کلیوی با سلول‌های بنیادی وارد فاز بالینی شد تب در کودکان را جدی بگیریم چه چیزهایی را در مایکروفر قرار ندهیم؟ سرطان خون و علائم آن کلرپروپامید

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی