>> علم و فناوری >> آموزشی و ترفندهای کامپیوتر و اینترنت >> در مورد trello

در مورد trello

در مورد trello


ترلو ابزاری انعطاف پذیر است که شفافیت را در مدیریت هر گونه پروژه ای ( نه لزوما نرم افزاری ) برای شما به ارمغان میاره!
یکی از کاربرد هاش هم استفاده از اون بعنوان ابزاری برای مدیریت Taskها در اسکرام هست!ترلو ابزاری منعطف و در عین حال بسیار ساده برای مدیریت پروژه است !با ترلو شما میتونید آمار همه چیزو داشته باشید ! از پروژه های بزرگ بگیرید تا جزییات دقیقه به دقیقه کارهای جزیی و کوچک.
این ابزار به قدری محبوب شده است که بیان کردن آمار رسمی این سایت خالی از لطف نیست:

تا کنون حدود ۱۴ میلیون کار در این نرم افزار تعریف شده
حدود ۷۷۷ هزار پروژه و بورد در این نرم افزار توسط کاربران ایجاد شده
و کل کاربرانی که از این ابزار استفاده میکنند نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر هست.
در هر دقیقه :

۶۴۰ عمل و تراکنش با ترلو انجام میشه ( ایجاد ،حذف ،جایجایی کارهای مرتبط با پروژه ها و…)
۸۰ کار جدید تعریف میشه
حدود ۳ بورد جدید توسط کاربران ایجاد میشه
حدود ۳ کاربر عضو سایت می شود!
تمامی کارها در ترلو در کارت هایی که نمود Taskها و کارهای پروژه هستند انجام میشود.این کارت ها در بورد های پروژه که در ترلو تعریف می کنید قرار میگیرند !پس کلید طلایی در ترلو همین کارت ها (Cards )است! یه کارت ساده مجازی ولی با کلی امکانات!

ولی قبل از اینکه کارت ها رو توضیح بدیم باید به این نکته اشاره کنیم که کارت ها مربوط به بورد ها هستند ! این بورد ها دقیقا شبیه سازی بورد های مدیریت پروژه هستند ، یا همان بورد های معروف اسکرام (To-Do,InProgress,Done)!

قسمت های مختلف بر روی هر یک از بورد های مجازی، لیست نام دارند !(Lists).
اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگیم ،شما برای مدیریت یک پروژه باید اول یه بورد در ترلو براش تعریف کنید، سپس بر اساس متدی که برای مدیریت پروژه انتخاب میکنید یک سری لیست تعریف کنید و در نهایت کارت های مرتبط با Taskها رو تعریف کنید و در لیست های مرتبط آنها را قرار دهید.

خوب ، در این پست قصد داریم خیلی سریع و کاربردی نحوه استفاده از ترلو رو برای مدیریت کارها نشان بدیم
اول از همه باید در وبسایت ترلو یک حساب کاربری ایجاد کنید ! ( نکته : شما میتونید با حساب کاربری جیمیل هم در نرم افزار ثبت نام کنید!)


بعد از ایجاد حساب کاربری ، و فعال سازی اون ،میتونید وارد سایت بشید!
در قسمت بالای صفحه سمت راست ، مینونید به بورد ها ( Boards) و اتفاقاتی که روی هر بورد میافته دسترسی داشته باشید (Notification)،علاوه براین گزینه ای وجود دارد که مخفف نام کاربری شما روی آن نوشته شده (Mahdi Alipour Sakhavi)،MS این نمایی از پروفایل شما است که با کلیک کردن روی اون گزینه های مرتبط با مدیریت حساب کاربری شما نمایش داده می شود !


خوب! همانظور که گفتیم شما باید برای شروع کار ابتدا یک سازمان تعریف کنید برای این کار در صفحه اصلی گزینه New Organization رو کلیک کنید!


New Organizationو اطلاعات سازمان رو وارد کنید!بعد از ایجاد سازمان ،در صفحه اصلی سازمان شما نمایش داده می شود!بعد از ایجاد سازمان ،باید یک بورد در این سازمان ایجاد کنید !
نکته : اگر مثل من در شرکت های مختلفی همکاری میکنید میتونید برای هر شرکت یک Organization تعریف کنید ، و سپس برای هر پروژه یا دپارتمان یه بورد تعریف کنید!ولی اگر در یک شرکت خاص کار میکنید پیشنهاد میدم برای هر دپارتمان یک Organization تعریف کنید تا کاملا از هم جدا باشند ! البته این بسته به نوع کار شما متغیر است و فقط یه پیشنهاد بود!
برای این کار در صفحه اصلی ، در قسمت سازمان گزینه New Board رو کلیک کنید!


در این قسمت اطلاعات بوردی را که میخواهید در آن کارهای مرتبط یا یک پروژه یا دپارتمان رو مدیریت کنید رو وارد کنید !
نام بورد ، سازمان یا دپارتمانی که بورد به آن مربوط می شود ، و سطوح دسترسی ! ( پیشنهاد میکنم برای سطوح دسترسی از گزینه Members استفاده کنید ،با این کار ،تنها افرادی می توانند به بورد دسترسی داشته باشند که شما آنها را دعوت کرده باشید ،در ادامه این مورد رو بیشتر توضیح خواهیم داد)

خوب بعد از ایجاد بورد ،ترلو شما رو به صفحه بوردی که ایجاد کردید منتقل میکند ! اینجا جایی هست که کار اصلی رو قراره انجام بدیم!در قسمت سمت چپ صفحه منویی وجود داره که عملیات مختلفی که شما میتونید در یک بورد انجام بدین رو در اختیارتون میذاره!


اول از همه پیشنهاد میدم که قسمت های اصلی بورد رو مشخص کنید ( منظورم ستون های بورد یا همون List هاست ،Todo Doing,Don) با کلیک کردن بر روی هر ستون میتونید نام اون رو ویرایش کنید!
بطور پیش فرض ۳ ستون (List ) در بوردی که ایجاد کردید وجود دارهشاید بخواهید ستون های بیشتری رو جهت دسته بندی ایجاد کنید ،برای این کار میتونید از منوی سمت راست ، با استفاده از گزینه Add List ستون جدید و محل قرار گیری اون رو تعریف کنید!خوب بعد از انجام پیکربندی بورد وقت اون رسیده که کارگروهی رو آغاز کنید ! بله ! کارگروهی! یعنی باید همکاران خودتونو به بورد دعوت کنید تا بتونید کارها رو برنامه ریزی کنید و در جریان کارها قرار بگیرید ! برای این کار با استفاده از گزینه Add Member و وارد کردن ایمیل همکاران خود ،آنها را دعوت کنید !بعد از دعوت کردن همکاران وقت آن رسیده که کارها (Task) ها رو تعریف کنید ! این کار در ترلو با استفاده از Card ها انجام میشه .

تا اینجا توضیح دادیم که ،شما برای کار با ترلو اول باید در سایت عضو بشید ،سپس مشخصات سازمان یا دپارتمانتونو وارد کنید و در نهایت بورد مربوط به پروژه رو تعریف کنید،برای پیکربندی بورد هم گفتیم که میتونید از لیست ها استفاده کنید .همچنین توضیح دادیم که چطور دوستانتون رو برای شروع به کار در ترلو دعوت کنید .
در ادامه نحوه تعریف کار ها (Task) رو در بورد مرور میکنیم،همانطور که قبلا توضیح دادیم، کارها در قالب Card تعریف میشوند،برای تعریف یک Card در انتهای هر یک از لیست های بورد ، گزینه Add Cardوجود داره!با کلیک کردن بر روی این گزینه میتونید بصورت سریع یک کار را تعریف کنید ( در اینجا عنوان کاری که قرار است انجام شود رو بصورتی شفاف تایپ کنید)
با زدن Enter یا کلیک کردن Add کار مربوطه در لیست ایجاد می شود !


شما با کلیک کردن بر روی Card میتونید صفحه مشخصات کامل کاری که تعریف کردید رو ببینید!۱- شما میتونید برای کار مربوطه توضیحات کاملی رو ارایه بدید!


۲-میتونید در مورد این کار نظرات خودتونو ارایه بدید و نظرات دیگران رو هم ببینید! بعبارتی کلیه عملیاتی که در مورد یک کار انجام میشود در قسمت Activity ها قابل رویت و بررسی است.


۳-شما میتونید برای کارها برچسب تعریف کنید که این برچسب ها معمولا مبتنی بر رنگ هستند!


 


۴-میتونید کار رو به اشخاص حاضر و دعوت شده به بورد نسبت بدهید
۵-میتونید برای هر کارت یک چک لیست از زیر کارها تعریف کنید تا هیچ موردی از قلم نیافتد


 ۶-می توانید برای هر کار یک تاریخ خاتمه تعریف کنید۷-امکان اینکه به هر کار یک سری فایل رو اتچ کنید هم هست ،مثلا یک تصویر یا یک داکیومنت ورد۸-میتونید کارت رو به یک لیست دیگر یا بورد دیگر منتقل کنید

۹-میتونید در یک کار ثبت نام کنید که کاملا رویداد های اون رو زیر نظر داشته باشید و در نهایت اینکه پس از پایان کار و انجام اون ، کار رو آرشیو کنید.

تعداد بازدید از این مطلب: 1000


آخرین مطالب مشابه

 دنیای ایرانیان
مطالب برگزیده
* خواص گل سرخ، * صدای قلب مادر * هویج * چاي كوهي * این ریمل ها را نخرید * اس ام اس عید سعید فطر * اسامی قرآن در قرآن و احادیث نبوی * بستنی چیست؟ * دستگاه بستنی ساز رولی * مراسم بله برون * جوک و اس ام اس های خنده دار فروردین 94 * تاثیر بعضی از خوراکی ها بر بیماریها * 6 سبزی که پخته شان مغذی تر است * چگونه از دست کمردرد رهایی یابیم؟ * طرز تهیه پیتزا رولی * چگونه شل شدن و افتادگی پوست را درمان کنیم * طرزتهیه پای سیب دسر خوشمزه * اسامی فراورده های غذایی غیر مجاز اعلام شد * فضیلت و اعمال ماه رجب * اس ام اس های عاشقانه ی عید نوروز * شیرینی کاسترد بی تخم مرغ * درمان زوال عقل با کمک انسولین * کباب چیکن ساتای * در مورد trello * متن های زیبا و فوق العاده (1) * حقایقی در مورد سلامت و زیبایی مردان * منظور از spam در ایمیل چیست؟ * رودها و رشته کوه های اردبیل * تفاهم در زندگی زناشویی * ته چین قارچ؛ یک ته چین جدید * نقاشی با شابلون روی دسر * هيچ باكى از مرگ نداشتم! * خواص ازگیل * با اصول اولیه رنگ کردن مو آشنا شوید * خواص آلوزرد * پاک کردن لکه های مختلف آرایشی * طرز تهیه سوپ سبزیجات * کباب کشمیری با سس مخصوص * خورشت گوشت * خواص گیاه تاج‌خروس * علامت های افسردگی کودکان * 10 برنامه‏ هاى اصيل اسلام در مسئله ازدواج‏ * شاخه های هفتگانه درخت شهوت وآثار آن * تغیر صدای هنگ آوت ,وایبر,واتس آپ و فیسبوک * طرز تهیه خمیر پیتزا * اقدامات اساسی پس از خرید کامپیوتر و لپ تاپ * اعمال روز اول ماه رمضان * استفاده از گوش پاک کن ممنوع! * فوائد بستنی - خواص بستنی * خوراکی هایی که باعث مسمومیت میشوند. * پیشگیری از سرطان؛ اصول و شیوه های کلی * اس ام اس خنده دار (6) * ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام * طرز تهیه چای وانیلی با یخ * چرا موهایمان را از دست می‌دهیم؟ * زولبیا و بامیه * خواص آناناس * خواص قارچ * خواص درمانی گوجه‌ سبز * میگو را این طوری هم تست کنید * طرز تهیه خوراک زبان گوساله * طرز تهیه ی خورشت قرمه سبزی * خواص درمانی گلپر * داستانی عبرت انگیز * پنج خطای شناخته شده در مصرف سیر * راه رفتن در آب برای لاغرشدن و چربی‌سوزی مفید است؟ * متن های عاشقانه غمگین * معنی علائم روی برچسب مواد غذایی * متون کوتاه و آموزنده * خواص توت خشک