>> خانواده >> زناشویی >> چگونه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟

چگونه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟

چگونه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟


تکلیف‌تان را روشن کنید

اگر می‌خواهید فرد مورد نظرتان را به ازدواج ترغیب کنید، قبل از هرچیز باید بدانید که چه نسبتی با او دارید. آیا او به شما توجه دارد؟ آیا روابط تان از فاز رسمیت همکاری و آشنایی و همکلاسی بودن فراتر رفته اما هنوز به مرحله ای که پیشنهاد بدهد نرسیده؟ آیا حرفی از ازدواج میان شما رد و بدل شده یا برنامه‌ای در این مورد ریخته‌اید؟ باید از خود بپرسید که آیا او آمادگی شروع زندگی مشترک را دارد؟ برای دانستن اینکه آیا او هم علاقه‌ای به ازدواج با شما دارد یا خیر، می‌توانید از کسی که به او نزدیک است کمک بگیرید.

دوست صمیمی او یا دوست مشترک‌تان می‌تواند نقش واسطه را ایفا کند. اما یادتان نرود که این واسطه باید بی‌طرف باشد و نسبت به ازدواج شما هم نظری مثبت داشته باشد. پرسش و صحبت در مورد ازدواج یا سۆال کردن در این مورد که آیا برای آینده تصمیمی داری یا نه، از مسئولیت‌های این واسطه است. برایش توضیح دهید که در این گفت‌وگو، نباید اشاره مستقیمی به شما داشته باشد.

نیمه رسمی باشید

اگر سراغتان آمد و خواست بیشتر با شما آشنا شود، باید از همان آغاز هدف رابطه را مشخص کنید و برای مطلع کردن خانواده ها برنامه و نقشه داشته باشید. روشن بودن تکلیف هر دوی شما، بسیاری از مشاجراتی که ممکن است در این دوران میان شما فاصله بیندازد را از میان می‌برد و از آنجا که هر دوی شما برای هدفی مشترک انرژی صرف کرده و تلاش می‌کنید، مانع از دلسردی و تردیدتان می‌شود. از یاد نبرید فشار آوردن و انتظار عجله از طرف مقابل، داشتن جایگاه شما را در چشم او پایین می‌آورد.

اگر مردی که به او علاقه‌مند شده‌اید، سعی کرد به شما نزدیک شود و در عین حال از شما مهلتی برای رسیدن به اهدافش خواست و قرار بر این شد که بعد از تحقق برنامه‌هایش به خواستگاری‌تان بیاید، چاره‌ای جز انتظار ندارید. اما این انتظار را در چهارچوبی خانوادگی تا حدودی رسمیت بدهید. در این حد که خانواده ها از حضور فردی به عنوان خواستگار آینده شما مطلع باشند و دورا دور او را بشناسند. در این مدت بهتر است میزان تلاش او برای تحقق وعده‌هایش را زیر ذره‌بین بگذارید. اگر بعد از این مدت هم بهانه‌تراشی و دلایلی را مطرح کرد که از نظر شما و اطرافیان‌تان قابل‌قبول و منطقی نبودند، بدانید که شما در حال ازدست دادن فرصت خود برای ازدواج هستید و بیهوده به این ارتباط دل بسته‌اید. اما اگر توضیحات او قانع‌کننده به نظر رسید و موضوعات مهمی مانند به اتمام نرسیدن تحصیل یا رفتن به خدمت سربازی یا عدم آمادگی اولیه مالی را مطرح کرد، باتوجه به شرایط سنی شما و مقدار زمانی که لازم دارد، تصمیم بگیرید.

شما خواستگاری نکنید

بهتر است به صورت نا محسوس خواسته‌تان را بیان کنید. پیشنهاد مستقیم ازدواج از طرف یک خانم در کشور ما چندان مرسوم نیست و آغازگر مشکلات دیگری در رابطه می شود، اما یک پیشنهاد غیرمستقیم، می‌تواند شما را چند قدمی جلوتر ببرد و تکلیف‌تان را تا اندازه‌ای روشن‌تر کند. اگر شما به یک مرد به صورت مستقیم پیشنهاد ازدواج دهید، معمولا حالات دفاعی به خود می‌گیرد و عقب‌نشینی می‌کند، بنابراین بهتر است زمینه را مهیا کنید و کمی به انتظار بنشینید.

برای شروع می‌توانید به ایده‌هایی که در زمینه ازدواج دارید اشاره کنید یا از اینکه ارتباط هدفدار را می‌پسندید صحبت کرده و به عکس‌العمل‌های او خوب توجه کنید. اگر مردی که حرف‌های شما را می‌شنود، صحبت را عوض کرد یا نشان داد که کاملا عکس شما فکر می‌کند، بهتر است وقت خود را تلف نکنید!

رابطه را بی‌دلیل کش ندهید

زمان ازدواج دختر و پسر متفاوت است و بسیاری از دختران با عبور از یک محدوده سنی شانس کمتری برای ازدواج با کسی که سن و شرایط مناسب را داشته باشد پیدا می‌کنند. گذشت زمان طولانی و بیشتر از 1تا 2سال به انتظار خواستگاری رسمی او نشستن، مشکلات بسیاری را در یک رابطه ایجاد می‌کند. بعد از چنین زمانی، احتمال اینکه طرف مقابل شما پشیمان شود یا انتظار خانواده ها سر بیاید و رابطه به تنش کشیده شود زیاد است. اگر با هم قرار ازدواج گذاشته‌اید، می‌توانید بعد از گذشتن مدتی از او بخواهید در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کند.

این مرد فریبتان می دهد!

واژه‌هایی را که به زبان می‌آورد زیر ذره‌بین بگذارید. کسی که می‌گوید «من اهل ازدواج نیستم اما چون تو را دوست دارم حاضرم برای همیشه با تو بمانم!» فرد مسئولیت‌پذیری نیست و هدفی جز وقت گذرانی از رابطه با شما ندارد. خیلی سریع و مقتدرانه این رابطه را قطع کنید و به زندگی خود برگردید. موردهای ازدواج را به خاطر چنین مردی از دست ندهید. کسی که توان پذیرفتن مسئولیت را ندارد، حتی اگر با اصرار شما به خانه مشترک وارد شود، نمی‌تواند زمینه یک زندگی موفق و آرام را فراهم کند. پس گمان نکنید که همه ماجرا به نشستن پای سفره عقد ختم می شود. زندگی با یک فرد بی‌مسئولیت، از انتظار برای به‌دست آوردن او هم زجرآورتر است. به جای نادیده گرفتن نشانه‌ها و امید بستن بی‌دلیل سنگ‌های‌تان را با او وا بکنید. اگر او از دادن جواب صریح به شما طفره می‌رود، بیشتر مراقب باشید! شاید پای یک بازی در میان است و این فرد تنها می‌خواهد زمان بیشتری را در کنار شما صرف کند. برخی از آقایان نه حاضر به پذیرفتن مسئولیت ازدواج هستند و نه حاضرند از طرف مقابل جدا شوند.

در گوشی با دخترخانم ها

وقتی می خواهید مردی را به سمت خود جذب کنید چند نکنه مهم را باید به یاد داشته باشید: تمایل نشان دادن به کسی با آویزان او شدن فرق دارد. در عشقتان درماندگی نشان ندهید. مردان از زنان وابسته و شخصیت های آویزان به شدت می ترسند و احساس خفگی می کنند و خیلی زود از رابطه استعفا می دهند. طوری رفتار کنید که همه زیر و بم زندگی تان، شخصیتتان و درونیات شما کف دست او نباشد. او باید بداند شما قله های فتح نشده زیادی در شخصیتتان دارید و بهتر است همه صمیمت ها را با او تجربه نکنید تا بداند نیاز دارد شما را بیشتر بشناسد و برای این کار، باید بیشتر و جدی تر به شما نزدیک شود و این تنها از راه ازدواج ممکن است. انگیزه کشف و تصاحب همیشه یک مرد را در مدار یک زن قرار می دهد.

منبع : سیب سبز

تعداد بازدید از این مطلب: 981


آخرین مطالب مشابه

 دنیای ایرانیان
مطالب برگزیده
* راز های روان شناسی در مورد آقایان… * آشنایی با خواص و مضرات دارچین * باورهای غلط و متداول در مورد تناسب اندام * نقش مردان در درمان افسردگی پس از زایمان زنان * اعمال شب اول ماه رجب * قرآن و زبان‏ * طرز تهیه شیرینی کره ای مخصوص نوروز * گیاه جعفری * خواص و مضرات تخم مرغ * بقعه های اردبیل * تازه های تست روان شناسی * ده دلیل برتری اندروید بر iOS * خواص پونه * این خوردنی ها پوست تان را نابود می کند * ریزه کاری های انجماد * خواص زرد آلو * بهترین ماسک برای پوست های چرب و جوش دار * امام موسی کاظم (ع) * طرز تهیه ژله مغزدار * دل نوشته های زیبا * داستانی از بهلول * تربیت و اصلاح در خانه و خانواده * شیرموز شکلاتی * 15 روش شگفت انگیز جو برای مراقبت از پوست، مو * اضافه کردن یادداشت به صفحات وب * 6 سبزی که پخته شان مغذی تر است * خواص انجیر * خواص كشمش * خورش آلو مرغ، برای مجالس رسمی * طرز تهیه شیرینی شکری * خواص بی نظیر پیاز * در مورد trello * تنها راه درمان ترک خوردگی پاشنه پا * چطور زندگی شاد تری داشته باشیم؟ * اینترنت مارکتینگ * طرز تهیه موهیتو * شیرینی پنیری خامه ای توت فرنگی * طرز تهیه حلوای کدو حلوایی * کباب چیکن ساتای * طرزتهیه پای سیب دسر خوشمزه * در مورد گشنیز * پاک کردن جای انگشت از روی ظروف استیل * طرز تهیه ی املت مکزیکی * بوستان نهج البلاغه * تب در کودکان را جدی بگیریم * سیب زمینی * انحراف‌ چشم‌ * خواص موز * شخصیت شناسی افراد بر اساس گروه خونیشان * چگونه متن درون تصاویر را از روی صفحات وب کپی کنیم؟ * خواص هل؛ دانه معطر * نشانه های فقر آهن * راز جوانی در ترکیب عسل و دارچین * سیب زمینی ترشی وخواص آن * بستنی زغالی و تاثییر آن بر داروها * روش پخت دلمه قارچ با مرغ * مطالب پر از احساس * خوراکی های زرد کننده دندان های شما * شیرینی عسل و بادام * خواص گیاه زوفا * یک شاخه رزماری یک دنیا خاصیت * چگونه قلب همسرتان را تصاحب کنید؟ * سالاد سیب زمینی با لوبیاسبز و ماهی * طرز تهیه سالاد ذرت، مخصوص رژیمی ها,ساده * ۱۰ نشانه جدی برای انواع سرطان! * چند دلیل برای از بین نرفتن چربی بدن * این ریمل ها را نخرید * بیماری کبد چرب * خواص دارويي گل مغربي * عوارض قرص ضد بارداری LD بر بدن