>> خانواده >> زناشویی >> چگونه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟

چگونه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟

چگونه دوستی را به ازدواج تبدیل کنیم؟


تکلیف‌تان را روشن کنید

اگر می‌خواهید فرد مورد نظرتان را به ازدواج ترغیب کنید، قبل از هرچیز باید بدانید که چه نسبتی با او دارید. آیا او به شما توجه دارد؟ آیا روابط تان از فاز رسمیت همکاری و آشنایی و همکلاسی بودن فراتر رفته اما هنوز به مرحله ای که پیشنهاد بدهد نرسیده؟ آیا حرفی از ازدواج میان شما رد و بدل شده یا برنامه‌ای در این مورد ریخته‌اید؟ باید از خود بپرسید که آیا او آمادگی شروع زندگی مشترک را دارد؟ برای دانستن اینکه آیا او هم علاقه‌ای به ازدواج با شما دارد یا خیر، می‌توانید از کسی که به او نزدیک است کمک بگیرید.

دوست صمیمی او یا دوست مشترک‌تان می‌تواند نقش واسطه را ایفا کند. اما یادتان نرود که این واسطه باید بی‌طرف باشد و نسبت به ازدواج شما هم نظری مثبت داشته باشد. پرسش و صحبت در مورد ازدواج یا سۆال کردن در این مورد که آیا برای آینده تصمیمی داری یا نه، از مسئولیت‌های این واسطه است. برایش توضیح دهید که در این گفت‌وگو، نباید اشاره مستقیمی به شما داشته باشد.

نیمه رسمی باشید

اگر سراغتان آمد و خواست بیشتر با شما آشنا شود، باید از همان آغاز هدف رابطه را مشخص کنید و برای مطلع کردن خانواده ها برنامه و نقشه داشته باشید. روشن بودن تکلیف هر دوی شما، بسیاری از مشاجراتی که ممکن است در این دوران میان شما فاصله بیندازد را از میان می‌برد و از آنجا که هر دوی شما برای هدفی مشترک انرژی صرف کرده و تلاش می‌کنید، مانع از دلسردی و تردیدتان می‌شود. از یاد نبرید فشار آوردن و انتظار عجله از طرف مقابل، داشتن جایگاه شما را در چشم او پایین می‌آورد.

اگر مردی که به او علاقه‌مند شده‌اید، سعی کرد به شما نزدیک شود و در عین حال از شما مهلتی برای رسیدن به اهدافش خواست و قرار بر این شد که بعد از تحقق برنامه‌هایش به خواستگاری‌تان بیاید، چاره‌ای جز انتظار ندارید. اما این انتظار را در چهارچوبی خانوادگی تا حدودی رسمیت بدهید. در این حد که خانواده ها از حضور فردی به عنوان خواستگار آینده شما مطلع باشند و دورا دور او را بشناسند. در این مدت بهتر است میزان تلاش او برای تحقق وعده‌هایش را زیر ذره‌بین بگذارید. اگر بعد از این مدت هم بهانه‌تراشی و دلایلی را مطرح کرد که از نظر شما و اطرافیان‌تان قابل‌قبول و منطقی نبودند، بدانید که شما در حال ازدست دادن فرصت خود برای ازدواج هستید و بیهوده به این ارتباط دل بسته‌اید. اما اگر توضیحات او قانع‌کننده به نظر رسید و موضوعات مهمی مانند به اتمام نرسیدن تحصیل یا رفتن به خدمت سربازی یا عدم آمادگی اولیه مالی را مطرح کرد، باتوجه به شرایط سنی شما و مقدار زمانی که لازم دارد، تصمیم بگیرید.

شما خواستگاری نکنید

بهتر است به صورت نا محسوس خواسته‌تان را بیان کنید. پیشنهاد مستقیم ازدواج از طرف یک خانم در کشور ما چندان مرسوم نیست و آغازگر مشکلات دیگری در رابطه می شود، اما یک پیشنهاد غیرمستقیم، می‌تواند شما را چند قدمی جلوتر ببرد و تکلیف‌تان را تا اندازه‌ای روشن‌تر کند. اگر شما به یک مرد به صورت مستقیم پیشنهاد ازدواج دهید، معمولا حالات دفاعی به خود می‌گیرد و عقب‌نشینی می‌کند، بنابراین بهتر است زمینه را مهیا کنید و کمی به انتظار بنشینید.

برای شروع می‌توانید به ایده‌هایی که در زمینه ازدواج دارید اشاره کنید یا از اینکه ارتباط هدفدار را می‌پسندید صحبت کرده و به عکس‌العمل‌های او خوب توجه کنید. اگر مردی که حرف‌های شما را می‌شنود، صحبت را عوض کرد یا نشان داد که کاملا عکس شما فکر می‌کند، بهتر است وقت خود را تلف نکنید!

رابطه را بی‌دلیل کش ندهید

زمان ازدواج دختر و پسر متفاوت است و بسیاری از دختران با عبور از یک محدوده سنی شانس کمتری برای ازدواج با کسی که سن و شرایط مناسب را داشته باشد پیدا می‌کنند. گذشت زمان طولانی و بیشتر از 1تا 2سال به انتظار خواستگاری رسمی او نشستن، مشکلات بسیاری را در یک رابطه ایجاد می‌کند. بعد از چنین زمانی، احتمال اینکه طرف مقابل شما پشیمان شود یا انتظار خانواده ها سر بیاید و رابطه به تنش کشیده شود زیاد است. اگر با هم قرار ازدواج گذاشته‌اید، می‌توانید بعد از گذشتن مدتی از او بخواهید در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کند.

این مرد فریبتان می دهد!

واژه‌هایی را که به زبان می‌آورد زیر ذره‌بین بگذارید. کسی که می‌گوید «من اهل ازدواج نیستم اما چون تو را دوست دارم حاضرم برای همیشه با تو بمانم!» فرد مسئولیت‌پذیری نیست و هدفی جز وقت گذرانی از رابطه با شما ندارد. خیلی سریع و مقتدرانه این رابطه را قطع کنید و به زندگی خود برگردید. موردهای ازدواج را به خاطر چنین مردی از دست ندهید. کسی که توان پذیرفتن مسئولیت را ندارد، حتی اگر با اصرار شما به خانه مشترک وارد شود، نمی‌تواند زمینه یک زندگی موفق و آرام را فراهم کند. پس گمان نکنید که همه ماجرا به نشستن پای سفره عقد ختم می شود. زندگی با یک فرد بی‌مسئولیت، از انتظار برای به‌دست آوردن او هم زجرآورتر است. به جای نادیده گرفتن نشانه‌ها و امید بستن بی‌دلیل سنگ‌های‌تان را با او وا بکنید. اگر او از دادن جواب صریح به شما طفره می‌رود، بیشتر مراقب باشید! شاید پای یک بازی در میان است و این فرد تنها می‌خواهد زمان بیشتری را در کنار شما صرف کند. برخی از آقایان نه حاضر به پذیرفتن مسئولیت ازدواج هستند و نه حاضرند از طرف مقابل جدا شوند.

در گوشی با دخترخانم ها

وقتی می خواهید مردی را به سمت خود جذب کنید چند نکنه مهم را باید به یاد داشته باشید: تمایل نشان دادن به کسی با آویزان او شدن فرق دارد. در عشقتان درماندگی نشان ندهید. مردان از زنان وابسته و شخصیت های آویزان به شدت می ترسند و احساس خفگی می کنند و خیلی زود از رابطه استعفا می دهند. طوری رفتار کنید که همه زیر و بم زندگی تان، شخصیتتان و درونیات شما کف دست او نباشد. او باید بداند شما قله های فتح نشده زیادی در شخصیتتان دارید و بهتر است همه صمیمت ها را با او تجربه نکنید تا بداند نیاز دارد شما را بیشتر بشناسد و برای این کار، باید بیشتر و جدی تر به شما نزدیک شود و این تنها از راه ازدواج ممکن است. انگیزه کشف و تصاحب همیشه یک مرد را در مدار یک زن قرار می دهد.

منبع : سیب سبز

تعداد بازدید از این مطلب: 1219


آخرین مطالب مشابه

 دنیای ایرانیان
مطالب برگزیده
* جملات عاشقانه زیبا * مخفی کردن آی دی های آفلاین در یاهو مسنجر * زنان ورزشکار و تغذیه ی مناست * اقدامات اساسی پس از خرید کامپیوتر و لپ تاپ * بستنی و سرگذشت بستنی * ته چین قارچ؛ یک ته چین جدید * خواص عرق آویشن * آفت و مهمترین علل آن * پنج نکته که باید درباره اپلیکیشن PHOTOS در آیفون بدانید * طرز تهیه دسر سه رنگ توت فرنگي * پرکاری تیروئید * نکات جالب روانشناسی در مورد خواب دیدن * IP چیست و چه کاربردی دارد؟ * خواص تغذیه ای توت فرنگی * اس ام اس خنده دار(5) * سندرم پای بیقرار چیست؟ * دستور تهیه نازخاتون از غذاهای محلی ایران * پرتقال، دشمنی بر علیه سرطان * بدون رژیم های غذایی سخت وزن تان را کاهش دهید * طرز تهیه شور ماهی پلو غذای جنوبی * آموزش و طرز تهیه کباب کوبیده * بهترین لاغر کننده های دنیا * ماسکی بسیار خوب برای پوست های چرب و جوش دار * چگونه حافظه ی گوشی های اندروید خود را بیفزایم؟ * آیا خوردن بستنی در پاییز و زمستان مفید است ؟ * 22 حدیث نورانی در فضیلت کربلا و زیارت قبر امام حسین علیه السلام * فشار خون و دیابت شایع ترین دلایل نارسایی کلیوی * گیاهان رقیق کننده ی خون * پیشگیری سرطان پروستات با گوجه فرنگی * خواص کنجد * طرز تهیه سالاد مرغ و گوجه فرنگی * اس ام اس خنده دار(7) * شیرینی عسل و بادام * درمان زوال عقل با کمک انسولین * کباب کشمیری با سس مخصوص * دستگاه بستنی ساز سنگ سرد * طرز تهیه خوراک زبان گوساله * خواص دارويي گل مغربي * کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین + عکس * طرز تهیه پاناکوتا توت فرنگی دسر فصل بهار * علامت های افسردگی کودکان * شیرینی نوروزی گردویی مینیاتوری * طرز تهیه ی املت مکزیکی * کاهش وزن با نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی * طرز تهیه شیرینی نارگیلی * 16 ترفند برای حداكثر استفاده از باتری لپ تاپ ! * عظمت شب قدر * موس بلوط دسر ژلاتینی شیک * با نور خورشید لاغر شوید! * جملات عاشقانه و احساسی(1) * پاناکوتای قهوه یک دسر ایتالیایی * سرپيچى از اهل بيت عليهم السلام‏ * مغز پیر نمی‌شود! * بستنی زغالی و تاثییر آن بر داروها * نقش مردان در درمان افسردگی پس از زایمان زنان * یک روش عالی و آسان برای حفظ تناسب اندام در خانمها * منشا بوی بد دهان چیست؟ * طرز تهیه سوپ شیر * طرز تهیه سوپ سبزیجات * شیرینی آردی برای نوروز * هویج * چگونه متن درون تصاویر را از روی صفحات وب کپی کنیم؟ * گوجه سبز * لطفا آلبالو بخورید! * طرز تهیه کیک فنجانی بدون فر * قرص سیر چه تاثیری بر فشار خون دارد؟ * سخنان زیبا و آموزنده از بزگان جهان * نکته های زیبای قرآنی * راههای شخصیت شناسی نامزد * تشنج در کودکان و نکاتی برای کاهش تشنج