خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : فناوری مقالات تکنولوژی طراحی و ساخت اسکنر فشار کف پا

طراحی و ساخت اسکنر فشار کف پا
طراحی و ساخت اسکنر فشار کف پا

پژوهشگران استان تهران موفق به طراحی و ساخت اسکنر فشار کف پا شدند. روح‌الله یار احمدی فراسانی پژوهشگر طرح در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران گفت: اندازه‌گیری فشار کف پا برای کسانی که ناهنجاری کف پا و یا بیماری دیابت دارند از اهمیت به سزایی برخوردار است به همین منظور دانشگاه اسکنر فشار کف پا با قابلیت نمونه‌برداری دینامیک و با دقت بالا برای اندازه‌گیری فشار کف پا طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: با راه‌ رفتن و یا ایستادن بر روی دستگاه اسکنر فشار کف پا فرد بیمار می‌تواند میزان فشار تک تک نقاط کف پا را با دقتی بالا به دست آورد. یاراحمدی خراسانی تصریح کرد: اطلاعات دستگاه اسکنر در درون کامپیوتر مورد پردازش قرار گرفته و با انتقال این اطلاعات به دستگاه CNC طراحی شده کفی طبی ساخته می‌شود که این کفی مختص پای همان فرد است.

وی اظهار داشت: ویژگی بارز در طراحی این دستگاه استفاده از شیوه‌ای نو در خواندن مقدار مقاومتها از این آرایه بزرگ حسگری است که منجر به آن شده تا مقادیر فشار وارد شده به آرایه حسگری را با قابلیت تکرارپذیری بسیار بالا و دقتی مناسب اندازه‌گیری کند.

تعداد بازدید از این صفحه : 1714 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

معنی علائم روی برچسب مواد غذایی قیمت دستگاه بستنی ساز - فروش دستگاه بستنی ساز علائم روی مواد غذایی نشانه چیست؟ آموزش کامل نصب و ترفند های تلگرام رمز عبوری که هرگز فاش نمیشود چگونه به فتوشاپ فونت اضافه کنیم چگونه حافظه ی گوشی های اندروید خود را بیفزایم؟ فواید و مضرات استفاده از اینترنت قفل کردن صفحه کلید بدون نرم افزار در مورد trello

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی