>> سلامت >> سلامت روان >> عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن

عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن

عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن


عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن اگر هر روز کاری را انجام دهید که بیزار هستید مطمئن باشید پس از مدتی دچار افسردگی شده و دیگر درآمد ناشی از آن هم شادتان نمی‌کند. هر کس سرانجام به کسی تبدیل می‌شود که مرتب آن را تمرین کرده است.

اگر عادت‌هایی دارید که کمکی به شما نمی‌کنند، پس مضر هستند و به شما صدمه می‌زنند. برای این که روزهای خوب­تان را به راحتی از دست ندهید، این عادت‌های مخرب را بشناسید و از آنها رها شوید:

به انتظار روز کامل بودن

هرگز تصور نکنید روزی از راه می‌رسد که کامل و بی‌عیب خواهد بود. هیچ لحظه‌ای نمی‌تواند تا این اندازه بی‌نقص باشد. بیشتر مردم به دنبال کمال مطلوب هستند. فرصت عالی، وضع رفاهی عالی و لحظه عالی. از خواب بیدار شوید. به چنین لحظه‌ای نمی‌توان رسید و همه چیز نسبی است. پس با این نوع تفکر اندوه را برای خود نخرید.

فقط روی داستان زندگی دیگران متمرکز شدن

درست است که شنیدن حکایت موفقیت‌های دیگران آموزنده است، اما گاهی چنان مجذوب دنیای آنها می‌شوید که داستان خودتان را فراموش می‌کنید و حتی تصور می‌کنید شما نمی‌توانید به چنین موفقیت‌هایی دست پیدا کنید، اما فراموش نکنید این تصور اشتباه است و شما مانند هر انسان دیگر توانایی موفق شدن دارید. بنابراین به داستان زندگی خود توجه کنید و از توانایی‌هایتان برای شاد زندگی کردن بهره‌مند شوید.

احساس نفرت داشتن

تاریکی نمی‌تواند تاریکی را از بین ببرد، این کار از عهده روشنایی برمی‌آید. بنابراین نمی‌توان با احساس نفرت داشتن از افراد یا موضوعات آزاردهنده به آرامش رسید. اگر می‌خواهید شاد زندگی کنید موضوعات ناراحت‌کننده را رها و فراموش کنید. اگر به نفرت اجازه دهید عادت وجودتان شود، دیگر از شرش خلاص نمی‌شوید و روزهای زیبای زندگی‌تان را به سادگی از دست می‌دهید.

چسبیدن به ترس‌ها و نگرانی‌ها

هر زمان به گذشته‌تان بنگرید، متوجه می‌شوید بیشتر ترس‌ها و نگرانی‌هایتان بی‌مورد بوده‌اند و هرگز حقیقت پیدا نکرده‌اند. بنابراین با توجه به این موضوع چرا دست از نگرانی‌های بیهوده برنمی‌دارید تا غم و اندوه را از قلب خود بیرون کنید. با این رفتار مسلما فرصت‌های شاد بودن را بی‌سبب از دست می‌دهید. اگرچه نمی‌توان لحظه‌های از دست رفته گذشته را بازیافت، اما می‌توان دست از این عادت مخرب برداشت و زندگی نویی آغاز کرد. از این پس نگرانی‌های بی‌مورد را از خود دور کنید و به لذت‌های زندگی بیندیشید.

توجه دائم به مشکلات

یک روز بد فقط یک روز بد است. بیشتر از این به آن فکر نکنید. مسلما موضوعات مختلفی پیش می‌آید که وضعیت زندگی و کار و فعالیت تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما نباید اجازه دهید روی شما اثر منفی بگذارد و مدام ذهنتان را به خود درگیر کند. درست است که باید شکست‌هایتان را به یاد داشته باشید تا بتوانید از آنها درس بگیرید و خطاهایتان را جبران کنید، اما نباید اثر بد آن را به تمام زندگی‌تان تعمیم دهید. هر روز، یک درس و فرصت جدید با خود دارد و اگر شما ذهن‌تان از شکست‌های قبلی پر باشد اجازه ورود این فرصت‌ها به زندگی‌تان داده نمی‌شود. پس دائم و در همه حال به مشکلات‌تان فکر نکنید.

خشنودی‌های زودگذر

در زندگی دو نوع احساس خشنودی وجود دارد: یکی زودگذر و دیگری بادوام. نوع زودگذر آن با مادیات تامین می‌شود، اما خشنودی با دوام، آن نوعی است که با رشد و پرورش صحیح و تدریجی ذهن فرد به وجود می‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید همیشه خشنود و راضی باشید به دنبال مادیات نباشید و ذهن­تان را با وجود معنویات رشد دهید و به رضایت واقعی دست پیدا کنید.

ماندن در کنار افراد آزاردهنده

گاهی اوقات اطرافیان‌تان بشدت آزاردهنده هستند و شما را می‌رنجانند. اگر می‌خواهید روزهای خوش زندگی‌تان براحتی از دست نرود تا آنجا که می‌توانید از این افراد فاصله بگیرید. این افراد فقط شما را غمگین می‌کنند.

فقط برای کسب درآمد کار کردن

کار کردن بدون علاقه درست مانند زندانی شدن در یک چاردیواری است. باید کاری را انتخاب کنید که حتی اگر مشتاق انجام دادنش نیستید لااقل بتوانید کمی به آن علاقه داشته باشید.اگر هر روز کاری را انجام دهید که بیزار هستید مطمئن باشید پس از مدتی دچار افسردگی شده و دیگر درآمد ناشی از آن هم شادتان نمی‌کند. بنابراین برای این‌که زندگی پر از اندوهی برای خود فراهم نکنید در انتخاب حرفه‌تان دقت کنید.

ایجاد یک تغییر بزرگ در فرصتی کم

اگر می‌خواهید در زندگی‌تان تغییری اساسی ایجاد کنید، باید برایش زمان بگذارید و پیگیر باشید. برخی از افراد تصور می‌کنند باید در زمانی محدود به خواسته‌های بزرگ­شان برسند و این تصور در آنها تولید اضطراب و ناراحتی می‌کند. بنابراین دست از این عادت اشتباه برداشته و به خودتان زمان لازم بدهید.

توجه بیش از حد به ظاهر

ظاهری خوب و مقبول داشتن، خواست همه انسان‌هاست. در واقع مردم با ظاهری آراسته می‌خواهند در دل دیگران جا باز کنند، اما توجه بیش از حد به این مقوله، زندگی را خراب می‌کند و فرد را به اندوه و عذاب می‌کشاند. فراموش نکنید رفتار خوب بیش از ظاهر می‌تواند دیگران را به سمت خود جذب کند. بنابراین بیش از حد به ظاهرتان نپردازید که روز خوش را از شما می‌گیرد

تعداد بازدید از این مطلب: 872


آخرین مطالب مشابه

 دنیای ایرانیان
مطالب برگزیده
* خواص شکلات سیاه * آیا خداوند , هرچیزی راکه وجود دارد , آفریده است؟ * خواص تمشک و فواید فوق العاده آن * منظور از spam در ایمیل چیست؟ * باغ ایرانی * خواص زعفران ، در مورد خواص زعفران چه میدانید؟ * سخنان دکتر شریعتی (1) * طرز پخت خورش کرفس * عاشقانه ی دلتنگی * پیام های بهداشتی برای پیشگیری از آنفلوانزا * چشمه ی غربال بیز * طرز تهیه ی پیتزا مخلوط * طرز تهیه کوکوی ورمیشل * تعریف شوره سر ، علت شوره و روشهای درمان خانگی * واقع بینی های قبل از ازدواج * مواد مضر برای کسانیکه اگزما دارند * خواص آلوزرد * طرزتهیه پای سیب دسر خوشمزه * آشنایی با خواص تغذیه‌ای و درمانی پیازچه * خواص ازگیل * ماسکی بسیار خوب برای پوست های چرب و جوش دار * خواص گل ختمی * گیاه معجزه گر و مهمترین خواص درمانی بابونه * اس ام اس خنده دار(3) * آموزش چک کردن ایمیلهای yahoo با OutLook * چند روش برای جلوگیری از هک شدن * طرز تهیه شامی پوک * پیتزا سبزیجات در سبک ناتورالیسم * خواص دارویی بنفشه معطر * انتقال بیماری از حیوانات خانگی * شیرینی عسل و بادام * بوستان آب و آتش * خرمالو، فواید خرمالو، خاصیت خرمالو * طرز تهیه خوراک راسته * طرز تهیه موهیتو * متن های عاشقانه غمگین * ژله بستنی * کدئین * طرز تهیه دلمه ی قارچ با مرغ * آسم و ۷ قانون غذایی * پاک کردن لکه های مختلف آرایشی * کرفس کوهی؛ ضد فشار و چربی خون * خواص تخمه كدو * علائم کم کاری و پر کاری تیروئید * چرا خون دماغ میشویم؟ * طراحی و ساخت اسکنر فشار کف پا * تلاش محققان ایرانی برای درمان ضایعات عصبی با فناوری نانو * دعای روز شنبه * منشا بوی بد دهان چیست؟ * سخنان دکتر محمود حسابی(1) * تیک های عصبی وراهکارهای رفع آن * شش ویژگی iOS 7 که احتمالا از آن‌ها بی‌خبرید! * پاک کردن تاریخچه ی چت در مسنجر * آیا خوردن بستنی در پاییز و زمستان مفید است ؟ * آن كيست كه بر من مسلط شود؟ * شربت ‌های سنتی مناسب برای روزهای گرم * افسردگي‌ * انواع ماسک صورت جهت انواع پوست * اس ام اس های عاشقانه ی عید نوروز * سالاد مرغ و ذرت * درمان زوال عقل با کمک انسولین * جملات زیبا برای تبریک نوروز 94 * خواص فوق العاده گوشت بوقلمون * نکته های زیبای قرآنی * اعمال شب های قدر * راه جادویی چاقی صورت * مورد داشتیم که ... * آلو خشک و تاثیر آن بر سلامتی * شیرینی کاسترد بی تخم مرغ * چطور زندگی شاد تری داشته باشیم؟