>> سلامت >> سلامت روان >> عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن

عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن

عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن


عوامل افسردگی، ناراحتی و اضطراب و راهکارهای رها شدن از آن اگر هر روز کاری را انجام دهید که بیزار هستید مطمئن باشید پس از مدتی دچار افسردگی شده و دیگر درآمد ناشی از آن هم شادتان نمی‌کند. هر کس سرانجام به کسی تبدیل می‌شود که مرتب آن را تمرین کرده است.

اگر عادت‌هایی دارید که کمکی به شما نمی‌کنند، پس مضر هستند و به شما صدمه می‌زنند. برای این که روزهای خوب­تان را به راحتی از دست ندهید، این عادت‌های مخرب را بشناسید و از آنها رها شوید:

به انتظار روز کامل بودن

هرگز تصور نکنید روزی از راه می‌رسد که کامل و بی‌عیب خواهد بود. هیچ لحظه‌ای نمی‌تواند تا این اندازه بی‌نقص باشد. بیشتر مردم به دنبال کمال مطلوب هستند. فرصت عالی، وضع رفاهی عالی و لحظه عالی. از خواب بیدار شوید. به چنین لحظه‌ای نمی‌توان رسید و همه چیز نسبی است. پس با این نوع تفکر اندوه را برای خود نخرید.

فقط روی داستان زندگی دیگران متمرکز شدن

درست است که شنیدن حکایت موفقیت‌های دیگران آموزنده است، اما گاهی چنان مجذوب دنیای آنها می‌شوید که داستان خودتان را فراموش می‌کنید و حتی تصور می‌کنید شما نمی‌توانید به چنین موفقیت‌هایی دست پیدا کنید، اما فراموش نکنید این تصور اشتباه است و شما مانند هر انسان دیگر توانایی موفق شدن دارید. بنابراین به داستان زندگی خود توجه کنید و از توانایی‌هایتان برای شاد زندگی کردن بهره‌مند شوید.

احساس نفرت داشتن

تاریکی نمی‌تواند تاریکی را از بین ببرد، این کار از عهده روشنایی برمی‌آید. بنابراین نمی‌توان با احساس نفرت داشتن از افراد یا موضوعات آزاردهنده به آرامش رسید. اگر می‌خواهید شاد زندگی کنید موضوعات ناراحت‌کننده را رها و فراموش کنید. اگر به نفرت اجازه دهید عادت وجودتان شود، دیگر از شرش خلاص نمی‌شوید و روزهای زیبای زندگی‌تان را به سادگی از دست می‌دهید.

چسبیدن به ترس‌ها و نگرانی‌ها

هر زمان به گذشته‌تان بنگرید، متوجه می‌شوید بیشتر ترس‌ها و نگرانی‌هایتان بی‌مورد بوده‌اند و هرگز حقیقت پیدا نکرده‌اند. بنابراین با توجه به این موضوع چرا دست از نگرانی‌های بیهوده برنمی‌دارید تا غم و اندوه را از قلب خود بیرون کنید. با این رفتار مسلما فرصت‌های شاد بودن را بی‌سبب از دست می‌دهید. اگرچه نمی‌توان لحظه‌های از دست رفته گذشته را بازیافت، اما می‌توان دست از این عادت مخرب برداشت و زندگی نویی آغاز کرد. از این پس نگرانی‌های بی‌مورد را از خود دور کنید و به لذت‌های زندگی بیندیشید.

توجه دائم به مشکلات

یک روز بد فقط یک روز بد است. بیشتر از این به آن فکر نکنید. مسلما موضوعات مختلفی پیش می‌آید که وضعیت زندگی و کار و فعالیت تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما نباید اجازه دهید روی شما اثر منفی بگذارد و مدام ذهنتان را به خود درگیر کند. درست است که باید شکست‌هایتان را به یاد داشته باشید تا بتوانید از آنها درس بگیرید و خطاهایتان را جبران کنید، اما نباید اثر بد آن را به تمام زندگی‌تان تعمیم دهید. هر روز، یک درس و فرصت جدید با خود دارد و اگر شما ذهن‌تان از شکست‌های قبلی پر باشد اجازه ورود این فرصت‌ها به زندگی‌تان داده نمی‌شود. پس دائم و در همه حال به مشکلات‌تان فکر نکنید.

خشنودی‌های زودگذر

در زندگی دو نوع احساس خشنودی وجود دارد: یکی زودگذر و دیگری بادوام. نوع زودگذر آن با مادیات تامین می‌شود، اما خشنودی با دوام، آن نوعی است که با رشد و پرورش صحیح و تدریجی ذهن فرد به وجود می‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید همیشه خشنود و راضی باشید به دنبال مادیات نباشید و ذهن­تان را با وجود معنویات رشد دهید و به رضایت واقعی دست پیدا کنید.

ماندن در کنار افراد آزاردهنده

گاهی اوقات اطرافیان‌تان بشدت آزاردهنده هستند و شما را می‌رنجانند. اگر می‌خواهید روزهای خوش زندگی‌تان براحتی از دست نرود تا آنجا که می‌توانید از این افراد فاصله بگیرید. این افراد فقط شما را غمگین می‌کنند.

فقط برای کسب درآمد کار کردن

کار کردن بدون علاقه درست مانند زندانی شدن در یک چاردیواری است. باید کاری را انتخاب کنید که حتی اگر مشتاق انجام دادنش نیستید لااقل بتوانید کمی به آن علاقه داشته باشید.اگر هر روز کاری را انجام دهید که بیزار هستید مطمئن باشید پس از مدتی دچار افسردگی شده و دیگر درآمد ناشی از آن هم شادتان نمی‌کند. بنابراین برای این‌که زندگی پر از اندوهی برای خود فراهم نکنید در انتخاب حرفه‌تان دقت کنید.

ایجاد یک تغییر بزرگ در فرصتی کم

اگر می‌خواهید در زندگی‌تان تغییری اساسی ایجاد کنید، باید برایش زمان بگذارید و پیگیر باشید. برخی از افراد تصور می‌کنند باید در زمانی محدود به خواسته‌های بزرگ­شان برسند و این تصور در آنها تولید اضطراب و ناراحتی می‌کند. بنابراین دست از این عادت اشتباه برداشته و به خودتان زمان لازم بدهید.

توجه بیش از حد به ظاهر

ظاهری خوب و مقبول داشتن، خواست همه انسان‌هاست. در واقع مردم با ظاهری آراسته می‌خواهند در دل دیگران جا باز کنند، اما توجه بیش از حد به این مقوله، زندگی را خراب می‌کند و فرد را به اندوه و عذاب می‌کشاند. فراموش نکنید رفتار خوب بیش از ظاهر می‌تواند دیگران را به سمت خود جذب کند. بنابراین بیش از حد به ظاهرتان نپردازید که روز خوش را از شما می‌گیرد

تعداد بازدید از این مطلب: 950


آخرین مطالب مشابه

 دنیای ایرانیان
مطالب برگزیده
* ارزش غذایی بستنی * سخنان زیبا و آموزنده الهی قمشه ای * چربی ترانس یا اشباع شده؟ * طرز تهیه سان شاین * خواص بادام درختي * افزایش طول عمر انسان با مصرف آجیل * نشانه های فقر آهن * رونمایی ناسا از روبات میمون نما * به دنیای مجازی معتاد شده اید؟ * طرز تهیه خوراک راسته * Auto Run چیست و چگونه به وجود می آید؟ * دانستنیهای قبل از عاشق شدن * دسر ماست و لبو * استرس\" عامل افزایش بروز \"آلرژی\" * طرز تهیه یخمک هندوانه یک دسر تابستانی * درمان بیماران کلیوی با سلول‌های بنیادی وارد فاز بالینی شد * امام موسی کاظم (ع) * چه چیزهایی حافظه اندروید را اشغال می کنند؟ * پنج خطای شناخته شده در مصرف سیر * طرز تهیه کوفته برنجی سوخاری * باغ ایرانی * جوک و اس ام اس های خنده دار فروردین 94 * رودها و رشته کوه های اردبیل * علائم روی مواد غذایی نشانه چیست؟ * شاه‌دانه * متن های زیبا و فوق العاده (1) * طرز تهیه پودینگ گلاب * طرز تهیه بیفتک پلو * شیرینی مارمالادی * جوان خائف و مرد عابد * اعمال شبهای دهه ی آخر ماه رمضان * چگونه از ایجاد کک و مک جلوگیری کنیم؟ * دسر ماست و خرما * تخمه آفتاب‌گردان * برج آزادی تهران * اهميت و ارزش زبان‏ * طرز تهیه کباب ترکی خانگی * چگونه از هک شدن مودم جلوگیری کنیم؟ * گوشت چرخ کرده را در فریزر نگذارید! * توبه مرد شراب‏خوار * آشنایی با علامت های فشار خون بالا و راههای پیشگیری از آن * رودخانه کارون * چربی های دور شکمی و تصورات غلط ما! * فوايد مصرف لبنیات * آموزش کامل نصب و ترفند های تلگرام * فواید دوچرخه سواری * 25 درس برای داشتن زندگی ساده تر * سوپ سیب و کلم بروکلی * میوه های مفید برای سلامت کبد و کلیه ها * طرز تهیه عدس پلو مجلسی * 7 عادتی که روی پوست خط می اندازند * كاخ موزه نياوران * گیاهان مفید برای کاهش فشارخون * آن كيست كه بر من مسلط شود؟ * تیوسولفات سدیم طلا * جلوگیری از شل شدن پوست بعد از کاهش وزن * صحیح و غلط آب قند دادن به نوزاد * فلفل قرمز و کاهش وزن * خواص کاکائو - خواص درمانی کاکائو * حساسیت چشم و درمان آن * انگور * دل نوشته (1) * دعای فرج امام زمان (ع) * اختلال پیش فعالی همراه با کمبود توجه * کباب لقمه لبنانی * خورش آلو مرغ، برای مجالس رسمی * پانچ آناناس و لیمو * تهیه ی شیرینی تر در کمترین زمان * پسر ۷ ساله‌ای که اندازه گوگل می‌داند! * طرز تهیه فيله سالمون مخصوص شب عید