خانه درباره ما ثبت نام ورود تماس با ما

دنیای ایرانیان

شما اینجا هستید : ورزشی تناسب اندام چربی های دور شکمی و تصورات غلط ما!

چربی های دور شکمی و تصورات غلط ما!
چربی های دور شکمی و تصورات غلط ما!

همیشه شنیده‌ایم که می‌توانید با تمرینات شکم از شر چربیهای دور شکمی آن خلاص شوید. این اعتقاد بر این اساس است که اگر عضله‌ی خاصی را بکار بگیرید چربی‌هایش آب می‌شود. اما این تصوری اشتباه است! تصورات اشتباه درباره‌ چربی شکم: این بدن ماست که تصمیم می‌گیرد چربی‌ها را کجا ذخیره کند و از کجا هم حذف کند، نه خود ما.

این سیستم، بیش از همه توسط ژنتیک شما پایه‌گزاری می‌شود، اما چند استراتژی هوشمند نیز برای این برخورد وجود دارد:

۱ - بدن شما معمولا چربی‌ها را در بخش‌های میانی، یعنی شکم، ران و باسنتان ذخیره می‌کند، چرا که بر اساس قوانین فیزیک حمل آنها انرژی کمتری نیاز خواهد داشت. بخاطر داشته باشید که ذخیره‌ی چربی در بدن، تدبیری برای بقای زندگی بدن است.

۲ - جایگیری چربی در بدن انسان، به دلایل جنسی نیز بر می‌گردد. این مورد مخصوصا در مورد خانم‌ها بیشتر صدق می‌کند. چرا که بیشتر چربی‌هایشان به جهت جذابیت برای جنس مخالف، در جاهایی همچون سینه‌ها و ران‌هایشان ذخیره می‌شود.

۳ - بدن شما چربی‌ها را هر جایی که سلول چربی داشته باشد ذخیره می‌کند. این واقعا برخورد جالبی است؛ اگر افرادی که عمل لیپوساکشن انجام داده‌اند را ببینید که سرانجام چربی‌هایشان در جاهای غیر منتظره ذخیره می‌شوند، بیشتر به این نکته پی خواهید برد.

تعداد بازدید از این صفحه : 1870 ساعت و تاریخ انتشار : 00 : 00 : 00 -622/10/10


آخرین مطالب مشابه

چرا چربی های دور شکم شما آب نمی شوند؟ راه رفتن در آب برای لاغرشدن و چربی‌سوزی مفید است؟ چربی های دور شکمی و تصورات غلط ما! باورهای غلط و متداول در مورد تناسب اندام یک روش عالی و آسان برای حفظ تناسب اندام در خانمها بدون رژیم های غذایی سخت وزن تان را کاهش دهید

شما هم نظر بدهید


جدیدترین مطالب

مطالب پیشنهادی